Kapat
Android 0

Gmail Go nedir? Gmail Go APK ücretsiz indir

Android Oreo işletim sisteminin düşük donanım özelliklerine sahip cihazlar için uyarlanan Go sürümünü yayınlamaya hazırlanan Google, şimdilerde kendi uygulamalarının da Go versiyonunu geliştirmeye başladı. Son olarak çıkarılan Google uygulaması ise Gmail Go oldu. Yalnızca Android 8.1 Oreo işletim sistemi ve üstüne sahip cihazlarda kullanılabilen Gmail Go’dan önce Files Go, Gboard Go, Google Go, Maps Go ve YouTube Go uygulamaları piyasaya sürülmüştü.

Bildiğimiz Gmail’in hafifleştirilmiş ve hızlı çalışan bir sürümü olarak dikkat çeken Gmail Go, orijinal uygulamayla hemen hemen aynı işlevlere sahip. Gmail ve Gmail dışındaki e-posta servislerini (Yahoo, Outlook vs.) kullanabileceğiniz uygulama kesinlikle iş görüyor.

Orijinal Gmail’den daha az yer kaplıyor

Belki de en büyük fark, Gmail Go uygulamasının dosya boyutunda. Gmail’in APK dosyası 20.66 MB iken Gmail Go yalnızca 9.51 MB. Yarı yarıyadan fazla bir küçülme söz konusu. Üstelik normal Gmail uygulaması kullanım sonrası cihazda 47 MB’ye varan boyutlarda yer kaplayabiliyor. Bu kesinlikle küçük depolama birimine sahip cihazlar için iyi bir özellik.

Hafif boyutuna rağmen gelen e-postaları sosyal ve reklamlar olmak üzere farklı kategorilerde derleyebilen Gmail Go, şuan için Türkiye’de kullanıma sunulmuş değil. Bu süre zarfında normal Gmail uygulamasını kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak uygulamanın halen daha üzerinde çalışılmaya ihtiyacı olabilir. Nitekim bazı Google Pixel 2 XL kullanıcıları, Gmail Go’nun kullanım esnasında donmalar yaşattığını bildiriyor.

Gmail Go APK’sını indirmek için APK Mirror sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir