Kapat
Uygulama Çözümleri 0

E Kitap Dönüştürücüsü Calibre Nasıl Kullanılır?

Elektronik kitaplar için oldukça önemli bir ürün olan Kalibre, pek çok konuda sorunsuz çalışma yapmanızı sağlayan bir seçenek sunuyor. Aşama aşama değişen ve büyüyen her bir fırsatı ve beklentiyi kendinize göre kullanabilir ve organize edebilirsiniz. Aşama aşama değişen ve yenilenen bütün bu seçenekler için sizler de kendinize göre bir fırsat ve ilerleme yaşayabilirsiniz. E kitap okuyucular için sadece kitap okumak istiyorsanız bütün formatları e kitabınız için çevirmeniz gerekiyor. Kalibre de burada devreye giren bir yazılım oluyor haliyle.

Okumak istediğimiz tüm dosyaları ve e-kitapları bilgisayarımıza kolayca indirdiğimiz “Calibre” programına yüklüyoruz. Daha sonra cihazımızla birlikte gelen kabloyu bilgisayarımıza bağlıyoruz ve programdan dosyaları cihazımıza aktarıyoruz. Oldukça pratik bir yöntemle okumak istediğimiz dosyalarımız hazır hale geliyor. Bu sayede de kendiniz için en önemli bulduğunuz dosyaları kolaylıkla hazırlayabiliyor ve ön plana çıkarabiliyorsunuz. Zamana dair gelişmiş ve yenilenmiş her bir seçeneği ve fırsatı sizler de bu süreçler ile birlikte ortaya çıkarabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz.

E Kitap Ve Calibre Kullanımı

Pek çok yerden e kitap satın alabilirsiniz. Online olarak da söz konusu içeriklere ulaşmanız için gerekli bir çalışma yapabiliyorsunuz. Bunu da detaylı olarak inceleyebiliyorsunuz. Calibre ile birlikte e kitap içeriği oluşturmak için yapmanız gereken şey biraz daha aktif bir çalışma oluşturmanız olacaktır.

Elinizdeki Amazon Kindle cihazınıza internette gördüğünüz kitapları Calibre üzerinden kolayca yükleyebilirsiniz. Kindle’ın kendi formatı olan “Mobi” olması da gerekmiyor üstelik. Bu kitapları atarken Calibre kitapları size Mobi biçimine dönüştürüp dönüştürmek istemediğinizi soruyor.

Tecrübelere göre, “Epub” dosyaları hiçbir sorun çıkarmıyorken “pdf” biçimindeki dosyalarda sayfa kaymaları olabiliyor. Yine de okumaya engel değil. Aradığınız tüm kitapların “epub” biçimini bulmak mümkün. Bu süreçler ile ilgili olarak pek çok seçeneği kolaylıkla kullanabiliyor ve ön plana çıkarabiliyoruz. Epub ve farklı formatlar ile ilgili her bir seçeneği kendinize göre inceleyebiliyor ve kullanabiliyorsunuz.

Aşama Aşama Bunlara Dikkat!

Usb kablosuyla cihazınızı bilgisayarınıza bağlayıp Calibre yazılımını açtığınızda Kindle’ınızı otomatik olarak görüyor. Kindle cihazınıza kitap yüklemek için şu üç adımı izleyebilirsiniz.

1- https://calibre-ebook.com/download adresinden işletim sisteminize uygun kurulum dosyasını indirin.
2- Calibre programını açıp “Kitap Ekle” sekmesine tıklayarak eklemek istediğiniz e-kitapları seçin. Bu sırada tabii cihazınızın usb kablosu ile bilgisayara bağlı olması gerekiyor.

 

Bunları yaptığınız zaman zaten bir şekilde kitabınızı ve cihazınızı tanımlamış olacağınız için bilgisayarınızdan rahatlıkla bütün çalışmalarınızı ön plana çıkarmış olacaksınız. Aşama aşama değişen ve organize edilen her bir farklılık ve fırsat için de kendinize göre bir denge ve yenilik üretmiş olursunuz. Bireysel bir farklılık ve kullanıma göre de organize edilen bu yazılımlar, kesinlikle telif sorunu yaratan ve açılmayan kitaplar için de önemli bir çözüm oluşturuyor. Çünkü bazı kitaplar çok eski olmasına rağmen ve telif hakkı olmamasına rağmen, sırf formatından dolayı telifli ve resmi görünüyor ve formatı değişmiyor.

İşte Calibre de bu durumları çözmek için önemli bir kullanım geliştiriyor ve hemen hemen her türlü seçeneği ve revizeyi yapabiliyorsunuz. Profesyonel bir çalışma ve ayrıcalıklı bir çalışma ve farklı bir beklenti için tamamen uygulamanın yapısını kullanarak kendinize has bir çalışma düzeni getirebilirsiniz.

Bütün Çalışma Bu Kadar

Hepsi bu kadar. Bu işlemi başta biraz uğraşarak yaparsınız ama zaman içerisinde sürezç değişir ve kendinize göre de bir işlem oluşturmuş olursunuz. İşlem kitap sayısına göre zaman alır. En alt sağda “işler” yazan yere tıklarsanız ne kadar süreceğini görebilirsiniz. Artık cihazınızı açıp eklediğiniz kitapları okuyabilirsiniz. İnternette on binlerce telif hakkı bitmiş kitap var. Özellikle ingilizce okuma yapabiliyorsanız. Bu zaten çoğu kişinin tercihi olduğu için tamamen keyifli ve rahat bir okuma süreci sunuyor insanlara. Ama sizin için de süreçler biraz farklı olabilir. Bu yüzden insanların isteklerine de farklı aşamalardan bakabilir ve ön plana çıkarılan seçenekleri hemen inceleyebilirsiniz.

Amazon marka e-kitap cihazlarınızın tüm modellerine Calibre üzerinden kitap atmanız ve bu kitapları düzenlemeniz mümkün. Bunu yaparken zaten kolaylıkla çözümleri de ön plana çıkaracağınız için size dair de bir yenilik ve fırsat ortaya çıkmış olacaktır. Bizim önerimiz bunları en iyi şekilde organize etmeniz ve ön plana çıkarmanız üzerine olacaktır. Aşağıda yer alan uygulama detaylarına bakarak sizler de kolay bir kullanım yakalayabilirsiniz.

 

Kitap atmanın daha basit yolları da var fakat Calibre kitap atmanın yanında kütüphanenizi düzenlemeye olanak verme, E-Kitaplarınızı Amazon ve diğer marka cihazlarınız için otomatik dönüştürme başta olmak üzere onlarca özelliğe sahip olması. Tam anlamıyla bir E-kitap yöneticisi. E-kitap düzenleyebilirsiniz de.

Etkili bir kitap okuma keyfi ve süreci için şimdiden sizlere keyifli çalışmalar diliyoruz. Bu süreçleri ve farklı aşamaları da süreç bazından kullanabilir ve organize edebilirsiniz. Tek bir tıklama yeterli olacaktır. Şimdiden keyifli okumalar ve Calibre ile iyi çalışmalar diliyoruz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir