Kapat
E-Gameshow 2017 etkinliği başlıyor
Oyun 0

E-Gameshow 2017 etkinliği başlıyor

Elektronik oyun sektörünün en büyük buluşması olarak aşina E-Gameshow oyun yazılım ve donanımları fuarı, bu sene 11-14 Mayıs tarihleri aralarında Beytepe Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlikte ülke geneli e-spor turnuvalarının final karşılaşmaları da bizleri bekliyor olacak.

 

Renkli faaliyetler

 

İlki 2002 yılında e-oyun adı ile düzenlenen ve oyun sektörümüzle birlikte daha renkli ve eğlenceli ayla gelen E-Gameshow, fazla sayıda seminerler, konferanslar, yarışmalar ve gösterilerden oluşan oluşan büyük bir şölen niteliğinde.

 

Ankara Kalkınma Ajansı, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği, Fikir ve Akıl Oyunları Federasyonu, Türkiye Bilişim Derneği ile birlikte fazla sayıda firmanın katıldığı etkinliğin fuar alanında bu yıl 100 den pozitif oyun geliştiricisi ürünlerini katılımcılar ile buluşturuyor.

 

Birbirinden renkli etkinliklerle kapılarını bize açacak olan E-Gameshow’da bununla beraber bu yıl Türkiye Geneli E-Spor turnuvalarının final karşılaşmaları da bizleri bekliyor olacak. Ön eleme turları online düzenlenecek olan Hearthstone, CS:GO ve League of Legends turnuvalarında yeteneklerini sergileyip Türkiye’nin en iyileri arasına girmek için mücadele edecek katılımcılar finale kalmaları durumunda11-14 Mayıs tarihlerinde E-Gameshow asıl sahnesinde oynamakla kalmayacak, bununla birlikte kazanan olan ekip ünlü oyuncularla eğlence maçında oynama fırsatına da sahip olacak. Dereceye giren takımları ise büyük ödüller bekliyor olacak.

 

Keza Bkz.İstanbul Gençlik Festivali başlıyor

Anka Gaming Center’ın ekipman sponsorluğu ve ödül desteği ile düzenlenen turnuvalarda birinci olan takıma kişi başı en düşük 1000TL değerinde oyuncu ekipmanı ödülü verilecek olup bu sayı ikinci olan ekip için birey başı en düşük 500TL olacak. Katılımın iyice ücretsiz olduğu turnuvalarımın finalistlerinin final karşılaşması için E-Gameshow’a ulaşım ve konaklama masrafları E-Gameshow göre karşılanacak.

 

Fuar katılımcıları sanal gerçeklikten Retro konsol oyunlarına değin oyun sektöründeki tüm süreçleri izleyecekler ve deneme şansına sahip olacaklardır. Konferans salonlarında meşhur oyuncular, Youtuberlar, çizerler, tasarımcılar, oyun üreticileri ve oyun geliştiricileri ve girişimciler deneyimlerini katılımcılar ile paylaşacaklardır.

 

Türkiye’nin en geniş katılımlı ve en büyük ödüllü Cosplay yarışması, meşhur sunucuların anlattıkları LOL, CS:GO ve Hearthstone turnuvaları, konserler ve bölge içi eğitimler ve etkinlikler için www.e-gameshow.com adresinden tescil yapılabilir.

 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir