Kapat
dropbox nedir ne işe yarar
İnternet 0

Dropbox Nedir? Ne İşe Yarar?

Depolama birimlerinin devamlı değiştiği bir bilişim sektörü ile karşı karşıyayız. Buna bağlı olarak da son dönemlerde bulut depolama birimleri oluşmaya başladı. Bazı büyük arama motorları tarafından kullanımı yapılan bu uygulama son dönemlerde akıllı telefonlar ile ceplere kadar girmiş durumda. Bunlardan bir tanesi de Dropbox’tur.

dropbox nedir ne işe yarar

İnternet devrinin artık akıllı telefonlara geçmesi ile birlikte, akıllı telefonlar için yazılan bir arama motorudur. Bu arama motoru hem akıllı telefonlarda hem de evinizde ya da işyerinizde bulunan bilgisayarlara kurulabilmektedir. Genellikle kullanıcıların tercih ettiği bu uygulama son dönemlerde hızla ilerlemekte ve bilinen arama motorları ile hemen hemen aynı seviyeye gelmektedir. Bilgisayarlara kurulumu ile birlikte akıllı telefonunuzda bulunan bir takım işlemlerin gerçekleştirilmesi sağlanabilmektedir. Nasıl kurulacağı ve neler yapılabileceği hakkında geniş bilgiyi birazdan açıklayacağız. Bu açıklamalar sonrasında sizlerde bu kullanımı indirebilir ve ardından akıllı telefonlarınız ile yapabileceğiniz işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Dropbox Ne İşe Yarar?

DropBox isimli bu mini yazılım sayesinde ortak klasörler açılmakta ve kişilerin birbirlerine verdikleri yetkiler ile ekleme veya silme yapılabilmektedir. Klasörler kendiniz tarafından oluşturulabilir olarak ayarlanmıştır. Bu sayede de klasör içerisindeki belgelere akıllı telefonlar sayesinde internetin olduğu her alandan ulaşılabilmektedir. Ulaşılabilirlik filtreleri ile de güven sağlayan DropBox, akıllı telefon uygulamaları ile de erişime müsait bir bulut depolama birimidir. Yapılan tüm işlemlerin aramaların takiplerini artık bu yazılım sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Dropbox, mobil kullanımlarda 2 GB alan veren bu uygulama ek olarak 512 MB Camera Upload alanı da sunmaktadır. Bu sayede de telefon ile çekilen resimler otomatik depolanırken mobil veri sorunu yaşamamak adına sadece wi-fi ile kullanılabilmesi de özel bir ayrıntı. Bilgisayara kurulmasının ardından görev tepsisindeki iconu tıklamak yeterlidir. Böylece sıradan bir klasöre evrak taşır gibi kullanılabilmektedir. İnternetin bulunduğu her noktadan erişim için ideal bir bulut depolama birimidir.

Kullanım açısından son dönemlerin en çok kullanılan ve aktarılan yazılım programı olarak gösterilebilir. İndirimin ardından bilgisayarlarınız ile akıllı telefonlarınız arasında bir bağ kurabilir ve ortak klasörler ile paylaşımlarınızı dropbox aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir