Kapat
blizzard
Haberler 0

Blizzard, Hong Kong Halkına Destek Verenleri Banlıyor

Geçtiğimiz aylarda Hong Kong’da büyük protestolar başlamış ve artık insanların isyan etmesine kadar büyümüştü. Zira Çin’e bağlanmak istemeyen Hong Kong vatandaşları sokağa çıkmış, havaalanı ve devlet daireleri dahil birçok yeri basmıştı. Günden güne büyüyen olaylar kenarda dursun, bir tepki çeken olay da Blizzard şirketinden geldi. Zira Blizzard’ın Hong Kong vatandaşlarını savunan oyuncuları banladığı anlaşıldı.

Blizzard haksız yere oyuncuları banlıyor

blizzard

Ünlü bir esporcu Chung Ng Wai, yaptığı yayın sırasında Hong Kong’taki vatandaşları desteklediğini açıklamıştı. Olayın ardından ise oyuncunun hem resmi espor turnuvalarından hem de Blizzard sunucularından banlandığı açıklandı. Sonrasında ortaya çıkan haberlere göre Chung Ng Wai ilk banlanan oyuncu da değil. Zira Blizzard bugüne kadar birkaç oyuncuyu daha banlamış sırf Hong Kong halkına destek veriyor diye.

Olayla ilgili Blizzard cephesinden bir açıklama gelmese de oyuncular sosyal medyada birleşerek internette imza toplamaya başladılar. Tepkilerin çığ gibi büyüdüğü bugünlerde bazı oyuncular World of Warcraft aboneliklerini de iptal etmeye başladı.

{Onur}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir