Kapat
Haberler 0

Apple iPhone X, iPhone 8 Plus Benchmark Sitelerinde Yerini Aldı

İddia edilen iPhone 8 Plus ve iPhone X yeni ahizeler, akıllı telefon kıyaslama web sitelerinde GeekBench ve Antutu’da ortaya çıktı. Söylenen iPhone X ve iPhone 8 Plus’ın sırasıyla GeekBench ve Antutu’ya yaptıkları söyleniyor.
Geekbench listesine göre, Apple iPhone X veya “iPhone 10,5” tek ve çok çekirdekli testlerde 4061 ve 9959 puan alır. Yeni nesil işlemci, 6 çekirdekli ve 3GB RAM’e sahip olacak; aynı miktarda iPhone 7 Plus’da kullanılacağı belirtildi. Antutu’da iddia edilen iPhone 8 Plus veya iPhone 7S Plus, Apple A11 işlemcili iOS 11’in çalıştığı görülüyor. Cihaz aynı zamanda 2GB RAM ve 32GB dahili depolama alanında da çalışıyor. Web sitelerinde başka hiçbir şey açıklanmadı.

 

Şirket ayrıca kayıp bir iPhone’u bulan kişilerin kayıp telefonun sahibini tanıyan biriyle iletişim kurmasını sağlayan yeni bir patent almıştı. Bu özellik, sahibi iPhone’u yanlış yere yerleştirip eklemediğini bilmediği durumlarda çalışır. Sahibi, kaybedilen iPhone’un farkındaysa ‘Find My iPhone’ özelliğini kullanabilir.
USPTO tarafından verilen patent (ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi) 11 Ocak 2013’te geri gönderildi. Özet, “Bazı düzenlemeler, güvenli bir cihazın bir kontağı ile iletişim kurmak için cihaz güvenlik korumalarını atlamak için bir yöntem sunmaktadır. kullanıcı, cihazın güvenlik korumalarını atlamak için cihaz üzerinde seçilebilir bir kullanıcı arabirimi nesnesi sağlar.Bir kullanıcı arabirimi nesnesinin bir seçimi üzerine, yöntem bir rehber listesinden önceden seçilmiş bir kişiye bir iletişim başlatır. ”
Kayıp iPhone’u bulduğu kişinin irtibat kurabileceği kişi, sahibi tarafından ayarlanabilir. Kişi numarası, Sağlık uygulamasının Tıbbi Kimlik bölümünde verilebilir. Kişi, tuş takımını başlatmak için Ana Ekran düğmesine bastığında, ‘Acil Durum’ seçeneğini ve ardından Tıbbi Kimlik öğesini tıklattığında bu bilgi görülecektir.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir