Kapat
akıllı saat
Akıllı Saat 0

Akıllı Saatlerin Yükselişi Nereye Doğru Gidiyor?

Teknolojik ürünlerin günümüzde ilerlemesi ile birlikte artık belirli alanlarda yaygınlaşan değişik türde hazırlanan ürünlerin değişimleri söz konusu olabiliyor. Bunların başında gelen ise geçmişten bu güne kadar olan zamanda insanların ihtiyaç duydukları ve her dönümde kendini yenileyen saat ve zaman göstergesi ile ilgili ürünler gelmektedir.

İnsanlık tarihini oluşumu ile birlikte zaman kavramının gündüzleri güneşin hareketleri, akşamların yıldızların hareketleri ve duruşları ile ölçülen zaman kavramı Mısır’da ilk ortaya çıkan kum saatleri ile gelişim sağlamıştır. Daha sonra yapılan belirli kaymalar ile tam anlamı ile zamanı gösteremeyen ancak yakın bir bilgi veren zamanın büyük icadı Cep ve Duvar saatleri ile değişim göstererek günümüze kadar ulaşmıştır. İlerleyen dönemlerde yine farlı birçok atılım yaparak gezegenlerin duruşlarını hesaplayacak kadar ince tarzda hazırlanmış birçok teması bulunan saatler piyasaya sürülmüştür.

Ancak teknolojinin gelişimi ve akıllı telefonların çıkışı ile kısa bir bocalama dönemi yaşayan saat üreticileri kendi alanlarında bir devrim yaparak akıllı saatler üretmeye başladırlar. Akıllı saatler hem zamanı kolumuzda dijital olarak gösterebilen, hem de aynı zamanda kullanıcının hayat standartları hakkında bilgi vererek bu alandaki ilk adımlarını atmışlardır. Akıllı saatler ile birlikte kişinin günlük yürüyüş mesafelerinin ölçümleri, bu yürüyüş esnasında harcanan kalori hesaplaması yapabilen daha birçok özelliğe sahip olan akıllı saatler artık büyük tanıtım fuarlarında tanıtılarak piyasaya sürülmektedir.

Akıllı saatlerin yükselişi bu alanda yeni atılımlar yapan büyük firmalar ile artık kıyasıya bir rekabet ortamının oluşturulduğu büyük bir pazara sahip olmuş ve gelişen teknolojinin imkanları ile özellikleri günden güne artan giyilebilir teknoloji imkanlarının artmasına vesile olmuştur. Artık her teknoloji fuarında yapılan tanıtımlar ile büyük pazarda yerini alan firmalar bu alandaki kendi tasarımları olan akıllı saatlerini üretmeye başlamış ve piyasada bu ürünlerin yer almasını sağlamıştır.

Kerem {Kerem}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir