Kapat
Oyun 0

2018 yılında çıkacak olan oyunlar

Yeni yıla sayılı dakikalar kala 2018 yılında piyasaya çıkması heyecanla beklenen oyunları sizler için derledik. 2017 yılı oyun sektörü açısından oldukça verimli geçti, bakalım 2018 yılı da aynı verimlilikte geçecek mi? Dev oyun üreticisi şirketlerden gelen açıklamalar buna işaret ediyor.

Örneğin Sony, aralarında God of War ve Days Gone‘ın da olduğu bir dizi oyunla 2018’de oyun severlerin karşısına çıkacak. Öte yandan Switch platformuyla iyi bir çıkış yakalayan Nintendo da konsol sektörüne ağırlık vermeye devam edecek. Microsoft da holografik oyun deneyimini daha da iyileştirerek HoloLens‘le oynanabilecek yeni oyunlar geliştirmeye çalışacak.

İşte 2018’de satışa çıkacak oyunlardan bazıları.

Red Dead Redemption 2 (PS4, Xbox One, PC)

2018’in en çok satış yapacağına kesin gözüyle bakılan oyunu, Rockstar‘ın GTA 5‘ten sonra geliştirdiği ilk yapım Red Dead Redemption 2 olacak. Vahşi batıda geçecek olan oyunda geniş bir açık dünya haritası oyuncuları bekleyecek.

Spider-Man (PS4)

Insomniac tarafından geliştirilecek olan Spider-Man oyunu yalnızca PS4 konsol sahipleri tarafından oynanabilecek. Ünlü çizgi karakter Spider-Man‘i kontrol edeceğiniz oyunda size verilen görevleri tamamlayacaksınız.

#WarGames

Henüz hangi platformlarda yayınlanacağı açıklanmayan #WarGames oyunu, ismini 80’li yılların unutulmaz filmi War Games‘ten alıyor. Nükleer savaş ve bilgisayar korsanlığı gibi konuların işleneceği oyun konu itibariyle Watch Dogs‘u andırıyor.

Sea of Thieves (Xbox One, PC)

1985 yılından beri oyun geliştiren Rare şirketi tarafından hazırlanan Sea of Thieves (Hırsızlar denizi) açık dünya haritasında geçecek. Açık denizlerde geminizle seyrederken hazine avına çıkabileceksiniz.

Peki siz 2018’de en çok hangi oyunu bekliyorsunuz? Yorum kısmından bildirin!

Birol Çolhan {Birol Çolhan}

Teknoloji, gündem, oyun, mobil ve inceleme alanlarında yabancı ve farklı kaynaklardan aldığı yazıları sitemiz için paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir