Kapat
Oyun 0

Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist Steam’de!

Efsanevi Kart Oyunu Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist şimdi Steam Platformunda oyuncularını bekliyor.

30-31 Temmuz 2015 yılında Konami ve Other Ocean Intreactive’in konsollara çıkan Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist 7 Aralık 2016 tarihinde Steam Platformuna’da gelmiş bulunmakta. Oyunun fiyatı 31,00 TL ve bir çok DLC’de bulunmaktadır. Oyunda birden fazla oynanabilir mod bulunmaktadır. Oyunun hikaye kısmında toplam 5 sezon(Yu-Gi-Oh!, GX, 5D’s, ZEXAL, ARC-V) bulunuyor ve hikayedeki çoğu düellolar bulunmaktadır. Oyunda 6,600’den fazla kart bulunmakta, 90′ dan fazla düellocu avatarları ve 200′ den fazla deste tarifleri bulunmakta. Oyun Nisan 2016 Yasaklama ve Sınır listesini kullanıyor.

Bazı özel kartlarda saldırı efektleri ve animasyonları kullanılmıştır. Oyunda Xbox Controller desteği de bulunmaktadır. Oyun için Steam’in başarım özelliği ve rozet yapmak için koleksiyon kart desteği de bulunmaktadır.

TEST Yu-Gi-Oh! Legacy of the Duelist_20150516002426

 

Oyunun içeriğinden bahsedelim…

Oyunun Tek-Oyunculu kısmına gelirsek, Kampanya(Campaign), Düellocu Mücadeleleri(Duelist Challenges), Öğretici(Tutorial) ve İndirebilir İçerikler(Downloadable Contents) bulunuyor.

Kampanya’da Yu-Gi-Oh!’daki çoğu önemli düello bulunmaktadır. Ayrıca düello yaptığınız kişileri yenerek, yendiğiniz kişinin destesinin tarifini, DP(Duel Points), o kişinin kullandığı veya ona ait kartlardan bir kaç tane kazanabiliyorsunuz. Düello yaptığınız kişileri yendikten sonra Ters Düello yapabiliyorsunuz yani yendiğiniz kişinin destesiyle siz de oynayabiliyorsunuz. Bu da size daha fazla ödül kazanmanıza olanak sağlıyor. Hikayede düellolarda isterseniz kendi yaptığınız desteyi isterseniz de hikaye destesini oynayabilirsiniz. Deste tarifi aldığınızda kartları da toplamanız gerekiyor. Gereken kartlar toplandığında istediğiniz deste tamamlanmış oluyor. Bunun yerine desteyi topladığınız kartlardan da yapabilirsiniz. DP(Duel Points) ile Mağaza kısmından Kart Paketleri satın alabilirsiniz. Her kart paketin içinden toplam 10 kart çıkmaktadır. Bu kartlar ile destenizi güçlendirebilirsiniz.

Düellocu Mücadeleleri Kısmında ise Ana Hikayede yendiğiniz düellocular ile tekrardan düello yapabiliyorsunuz ama bu sefer desteleri daha güçlü oluyorlar.

Öğretici kısmı isminden de anlaşıldığı üzere oyunun nasıl oynandığını uygulamalı olarak gösteriyor. 18 farklı öğretici uygulaması bulunmaktadır.

İndirebilir İçerikler kısmında, sizi direkt olarak Steam mağazasına yönlendiriyor ve oradan para ile satın alabileceğiniz bir çok DLC bulunuyor.

flameswordsmanattack

Oyunun Çok-Oyunculu menüsünde, Lider Tablosu, Dereceli ve Normal maçlar bulunmaktadır. Dereceli de düellolar yaparak puan toplayıp en iyi düellocu olmak için savaşın.

Bir de Battle Pack kısmımız var. Bu bölümde ise iki farklı oyun türü bulunuyor. Sealed Play ve Draft Play. Bu moda katılmak için yalnızca 2000 DP harcıyorsunuz.

Sealed Play kısmında seçtiğiniz Battle Pack’ten size rastgele bir deste veriyor ve bu desteyle 5 maç atıyorsunuz. Destenizi isterseniz düzenleyebilirsiniz ama yalnızca size verilen kartlar ile yapabilirsiniz. Sizin sahip olduğunuz kartlar bu oyun modundaki destelere eklenemezler.

Draft Play  kısmında seçtiğiniz Battle Pack üzerinden size rastgele kartlar seçtiriyor ve seçtiğiniz bu kartlar ile bir deste yapıyorsunuz. Bu desteye de diğerinde olduğu gibi normal oyunda sahip olduğunuz kartları ekleyemezsiniz. Yalnızca destenizi düzenleyebilirsiniz. Tek Oyunculu ve Çok oyunculu desteği bunda da geçerlidir. Eğer destenizi beğenmediyseniz Battle Pack’i iptal edip yeni bir tane deste yapabilirsiniz.

Oyunun sistem gereksinimleri:

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 x64, Windows 8 x64 (64-bit İşletim Sistemi Gereklidir)
  • İşlemci: 2.5 GHz CPU
  • Bellek 2 GB RAM
  • Grafik: 512MB DirectX 11.0 uyumlu ekran kartı
  • DirectX: Versiyon 11
  • Depolama Alanı: 2 GB disk alanı
  • Ses Kartı: DirectX 11.0 uyumlu ses kartı

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 8×64 (64-bit İşletim Sistemi Gereklidir)
  • İşlemci: 3 GHz CPU
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Grafik: 1GB DirectX 11.0 uyumlu ekran kartı
  • DirectX: Versiyon 11
  • Ağ: Geniş Bant İnternet Bağlantısı
  • Depolama Alanı: 2 GB disk alanı
  • Ses Kartı: DirectX 11.0 uyumlu ses kartı

Hadi Düellocular şimdi Düello Zamanı !

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir