Kapat
Twitch oyun satmaya başladı!
Oyun 1

Twitch oyun satmaya başladı!

 

Sektördeki çoğu rakibine rağmen senelerdir başarısını koruyan Twitch, gelirini artırmak namına oyun satmaya başladığını duyurdu. Genellikle oyun yayınlarının yapıldığı platformda, en popüler yayıncılar tarafından oynanan ve Twitch’in yapısına yerinde olan oyunlar satılacak. Bu sektöre antre yapmasıyla Steam, Humble, GOG gibi platformlara muhalif olan Twitch, şimdilik 50 civarında oyun satıyor.
 

Twitch’cilt satın alınan bazı oyunları oynamak için ilave hesaplara ve uygulamalara gerek duyuluyor. Örneğin Ubisoft oyunlarının oynanabilmesi için UPlay hesabı gerekli.

 
Keza Bkz.Donald Trump imzayı attı: İnternet verileri bundan böyle satılık 

Twitch’in oyun satın alan kişilere sürprizleri de var. Her 5 dolar ve daha üzeri alışverişe Twitch Crate armağan ediliyor. Emojiler ve rozetler barındıran bu kutudan bununla birlikte Twitch’in kendi para birimi olan Bit de elde edilebiliyor.

 

Twitch üzerinden oyun satın almaya özendirme eden bir diğer şey de “Twitch Crates Gear Giveaway” isimli çekiliş. Çekiliş listesinde yer alan oyunlardan satın alan kişiler kulaklık, klavye, oyuncu mouseu gibi ödüllerin bulunduğu çekilişe katılmaya hak kazanıyorlar. Mayıs ayına dek 4 ayrı çekiliş yapılacak ve bir kişiye 500 dolarlık büyük ödül verilecek.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir