Kapat
Haberler 0

TurkNet AKK’yi Komple Kaldırdı!

Marjinal eylemleri ve kampanyalarıyla tanıdığımız yerli operatör TurkNet bugün bir marjinal eylemine daha imza attı. Kısa süre önce yalnızca kendi altyapısında olan müşterileri için Adil Kullanım Kotası’nı kaldıran TurkNet, bugün gerçekleştirdikleri basın toplasında; yeni bir dönemi başlatarak altyapılarında olan ve olmayan tüm müşterileri için adil kullanım kotasının gün içinde kaldırılacağını açıkladı.

İnternette fırsat eşitliğine inandıkları ve bu eşitliği sağlamak için tüm çabayı sarfedeceklerini söyleyen TurkNet yetkilileri böylece Türkiye tarihinde AKK’yi tamamen kaldıran ilk operatör olma unvanına da erişmiş oldu. TurkNet’in kuşkusuz ki tek marjinal eylemi bu değildi. Daha önceki dönemde taahhütsüz interneti kullanıcılarla buluşturan TurkNet, ülkemizde ilk defa Yüksek AKK kampanyasını başlatan operatör olmasıyla da tanınıyor.

TurkNet Genel Müdürü Cem Çelebiler ve Bireysel İş Birimi’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sinan Kurmuş’un katıldığı basın açıklaması toplantısında Cem Çelebiler;

“Önce taahhüdü kaldırarak kullanıcılara seçme ve memnun kalmadığında hizmetini değiştirme şansı sunmaya başladık. Şimdi de tüm Türkiye’deki müşterilerimizi ve TurkNet’e yeni gelecek herkesi AKN’siz internetle buluşturuyoruz. TurkNet’liler artık AKN hız sınırlamasına takılmayacak. İnternet kullanıcısı olarak bizler bir servis sağlayıcıdan ne istiyorsak müşterilerimize de onu sunuyoruz. Kendini müşterilerimizin yerine koyabilen, en yetkin, en yenilikçi insanlarla çalışarak yepyeni çözümler üretiyoruz, yaratıcı fikirlerle sektör ve teknolojinin sınırlarını genişletiyoruz. Biz internet çağının bireyleriyiz.” açıklamasında bulundu.

Henüz AKK kaldırma çalışmalarına devam eden TurkNet yetkililerin açıklamasına göre, bugün TurkNet kullanıcılarının AKK sınırıyla karşılaştığı son gün olacak. 24 saat içinde yapılacak güncellemelerle birlikte AKK hem sistemden hemde tüketicilerin kullanım panelinden kaldırılmış olacak. TurkNet’in internet sitesi de yeni dönemi vurgulayan ve AKK’nin kalktığına yönelik güncellemelerden nasibini almış durumda.

Evet, buralar baya karışır gibi duruyor. TurkNet’in Webmaster ve internet kullanıcılarının büyük hayali olan AKK’yi kaldırması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir