Kapat
Oyun 0

Super Mario Run ilk günden 4 milyon dolar kazandı.

Nintendo’ nun yeni oyunu Super Mario Run ilk günden 4 milyon dolar kazandırdı.

Büyük umutlarla Nintendo‘ nun iyi bir reklamla birlikte indirilmeye sunduğu yeni nostaljik oyunu Super Mario Run 4 Milyon Dolar‘ ı ilk günden devirdi. Pokemon GO‘ yu geçmesi tahmin edilen oyun hızla yoluna devam ediyor. Sadece IOS platformuna getirilen oyun bir çok tartışma sebebi oldu. Kısa süre içerisinde 60 ülkede en çok indirilen oyun ABD ve İngiltere‘ de en çok hasılat yapan oyun oldu.

super-mario-run-ilk-gunden-4-milyon-dolar-kazandi

Super Mario Run firma açısından başka bir öneme daha sahip. Pokemon Go yapımında ortaklık olduğu için gelir doğrudan firmaya kalmıyordu. Super Mario Run oyununda ise gelir doğrudan firmaya kalacak. Nintendo ilk ay gelir hedefini 70 Milyon Dolar olarak yüksek bir rakamdan açmış. Eğer oyun başlangıç ivmesini devam ettirirse bu rakamı çok kolay aşacak gibi görünüyor.

Super Mario Run‘ ın çok fazla internet yemesi söylentileri de tartışmalara neden olmuştu. Oyunun ücretsiz 3 seviyesi bulunmakta diğer seviyelerin açılması için ise 27 TL’ lik bir ücret talep ediliyor.

Oyunun henüz ANDROİD sürümü bulunmuyor. Şuanda çıkması olası görünmüyor. Aslantek Teknoloji Haber Sitesi takipçilerine bir uyarımız olacak. İnternette dolaşan Android apk’ larına kanmayalım bu dosyalar virüs vb. niteliktedir ve cihazlarınıza zarar verebilir.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir