Kapat
Steam'de oyun armağan etmek bundan böyle daha şiddet
Oyun 0

Steam’de oyun armağan etmek bundan böyle daha şiddet

 

Steam, milyonlarca birey kadar kullanılan oyun hediye etme sisteminde önemli değişikliklerin olacağını duyurdu. Değişikliklerle birlikte indirim zamanlarında satın alınan oyunların, indirimin bitmesinin gerisinde satılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor. Yeni sistem, oyun hediye etmeyi oldukça zorlaştıracak ve hatta bir takım durumlarda oyun armağan etmeyi imkansız kılacak.
 

NeoGAF forumunda paylaşılan bilgilere tarafından değişikliklerle birlikte bir takım ülkeler aralarında oyun gönderimi de yasaklanacak. Steam kullanıcıları, hediyeyi gönderen kişinin ülkesindeki ile hediyeyi alacak kişinin ülkesindeki oyun fiyatı aralarında yüzde 10’dan daha fazla ayrım olduğu durumlarda oyun gönderemeyecek. Bunun yanı sıra oyunlar, satışta olmadıkları ülkelere de armağan edilemeyecekler.

 
Keza Bkz.Netflix’in dizisini sızdıran hacker grubu, onlarca diziyi daha ele geçirmiş olabilir 

Yeni sistemin oyun hediye etme sistemini kullanan oyuncuların işini zorlaştıracağı apaçık ancak kullanışlı bir özelliği de olacak. Arkadaşlarına oyun armağan eden Steam kullanıcıları, hediyeyi bölge kişini benzer oyuna sahip olması durumunda satın aldıkları oyunun iadesini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilecekler.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir