Kapat
Mobil 0

Samsung J7 Prime Duyuruldu..

Samsung yeni telefonu J7 Prime’ ı duyurdu.

Gorilla Glass 4 ekran ile korunan, 2.5D kıvrımlı, 1080p çözünürlüğünde ve 5.5 inç büyüklüğünde bir ekranı bulunan Galaxy J7 Prime’ da, f1/9 aralığına sahip ve 1080p video kaydı yapabilen 13 MP çözünürlüğünde ön kamera bulunuyor. Arka kamerası ise 8 MP çözünürlüğünde. Bu özellikleri yeterli görünüyor.

İşlemcisini 1.6GHz saat hızında çalışan 8 çekirdekli Exynos 7870’in oluşturduğu modelde Snapdragon’ a kıyasla Samsung kendi işlemcisine yer vermiş. Snapdragon serisinin daha iyi olduğunu düşünsekte cihaz yinede güzel görümüyor. 3 GB RAM ve microSD kart destekli 32 GB dahili hafıza bulunuyor. Ayrıca ekranın alt kısmında bulunan Home tuşunun üzerine gömülmüş bir de parmak izi okuyucusu var.

Galaxy J7 (2016)’da olduğu gibi J7 Prime’da da 3300mAh’ lık batarya yer alıyor. Bataryası yüksek olsada ekran büyüklüğünden dolayı yeterli olacak mı bilemiyoruz. Komple metal gövdeye ve 4G LTE bağlantı desteğine sahip olan Galaxy J7 Prime’ın Vietnam’daki fiyatı 280 dolar olacak. 280 dolar Vietnam için iyi bir ücret olsada Türkiye fiyatı henüz bilinmiyor. 1000 ~ 1800 TL arası bir fiyat çıkar ise Cihaz fiyat performans olarak yeterli gibi. Daha fazlası verilir mi tartışılır tabi. 🙂

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir