Kapat
Donanım 0

Samsung’ dan Apple taktiği..

Samsung, sanal gerçeklik piyasasında kendini sağlama almadan büyük yatırımlar yapmaya sıcak bakmıyor.

Sanal gerçeklik cihazları ilk çıktığında Samsung da bu piyasadan geri kalmamış, kendi VR’ ını tanıtmıştı. Oculus ile birlikte geliştirilen Gear VR sanal gerçeklik gözlüğü, bir hayli ilgi çekmiş başarılı olmuştu.

Ancak Gear VR kullanabilmek için yüksek seviye bir Samsung telefona sahip olmak gerekiyordu. Bu yüzden de piyasada, Samsung’un ne zaman Oculus Rift ya da HTC Vive gibi tam bir VR sistemi çıkaracağına bu soruna bir çözüm getireceğine dair çeşitli söylentiler dolanıyordu.

Samsung başkanı Young Sohn tarafından dün katıldığı bir etkinlikte yapılan açıklamalara göre, şirketin bu konuya çekingen yaklaştığı belli oldu. Samsung yönetimi tam bir VR sistemi piyasaya sürmeden önce, sanal gerçeklik donanımları piyasasının olgunlaşmasını bekleyecek. Aynı Apple’ ın yaptığı gibi piyası olgunlaşıp düzen oturduğunda iyi bir cihaz, donanım ile piyasada yüksek rakamlara ulaşarak başarıyı elde etmeye çalışacak.

Bu düşünce Samsung açısından çok mantıklı olmuş. Sonuçları başarıyı getirecektir. Yeni haberlerimiz için Aslantek Teknoloji haber sitesini takipte kalın.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir