Kapat
Teknoloji 0

Teknoloji Devleri Yapay Zeka Alanında Güçlerini Birleştirdi..

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri olan Google, Facebook, Amazon, Microsoft ve IBM yapay zekanın insanlara ve topluma olabilecek faydası için tarihi bir ortaklığa imza attılar.

Kendi çalışmalarıyla farklı projelerle yapay zeka alanında önemli gelişmelere imza atan teknoloji devleri, şaşırtıcı bir hamleyle yapay zeka alanında güçlerini birleştirme kararı aldı. Birlikte topluma çok daha faydalı olabilecekleri düşüncesi teknoloji devlerini bir araya topladı.

Apple ve Tesla’ nın ortaklığına katılmadılar.

2014 yılında oluşturulan bir etkinlikte konuşan SpaceX’in kurucusu ve Tesla Motors ile PayPal’ın kurucu ortaklarından Elon Musk, yapay zekanın gelecekte insanların ve diğer canlıların yaşamını, hayatını tehlikeye atabilecek potansiyel tehdit olduğunu söylemişti. “Partnership on AI” oluşumu ise aslında yapay zekadan korkulmaması gerektiğine, önemli sorunların çözülmesini sağlayarak gelecekte insanların hayatlarını kolaylaştıracak ve işleyişin daha başarılı yürütülmesini sağlayacak bir teknoloji olmasıyla ilgili kamuoyunu bilgilendirecek.
teknoloji-dunyasinin-5-buyuk-sirketi-yapay-zeka-alaninda-guclerini-birlestirdi86553_1
Bu oluşumun, projenin dünya devletleriyle herhangi bir bağlantısı bulunmayacak ortaklıkta finans, araştırma ve yeni teknolojilerin üretilmesi konusunda tüm desteği ilgili şirketler karşılayacak. Teknoloji dünyasının diğer devleri Apple (Siri) ve Tesla (OpenAI) ortaklıkta yer almayacak ancak Microsoft yöneticisi Eric Horvitz’in açıklamasına göre bu teknoloji devleri Apple ile görüşmelerinin sürdürüldüğünü, bu ortaklığa katılması için davette bulunduklarını dile getiriyor. Yani bu proje, ortaklık doğrultusunda Apple’ ında desteğinin alınması için uğraşılıyor. Eğer Apple’ da bu ortaklığa katılırsa bu Teknoloji devleri insanlığın geleceğini tüm dünya tarihini değiştirebilir.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir