Kapat
Mobil 0

Samsung’ dan açıklama Note 7′ leri kullanmayı durdurun..

Galaxy Note 7 hakkında kapsamlı bir uyarı yayınlayan Samsung Türkiye, değişim programıyla ilgili detaylı bilgi vererek cihazların kullanılmamasını ve kapatılmasını istedi. Dünyayı şok eden bu olay Samsung’ u en derinden etkiledi.

Bataryadaki problem nedeniyle yaşanan patlamalarla Samsung’ un üzerine adeta kara bulut gibi çöken ve dünya çapında büyük bir krize neden olan Galaxy Note 7 hakkında uyarılar peşi sıra gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda oldukça önemli ve detaylı açıklama yayınlayan Samsung Electronics Türkiye, Galaxy Note 7 kullanıcıları için rehber niteliğinde bir yazı paylaştı. Bu yazı fazlasıyla uzun olup alınabilecek önlemleri ve Samsung kullanıcılarının mağdur olmamaları için hazırlanmış.

Cihazlarda meydana gelen sorundan ve alınan toplatma kararından bahseden Güney Koreli teknoloji devi, kullanıcıların bu süreç içerisinde Note 7′ yi kullanmayı durdurmalarını ve cihazlarını kapatarak değişim programına katılmalarını tavsiye etti. Kullanıcılar bu şekilde daha fazla mağdur olmayacak.
Yeni Galaxy Note 7 ürünleriyle değişimin ekim ayının ortasından sonra yapılmasının ön görüldüğü açıklamada ayrıca kullanıcılara Samsung tarafından geçici telefon tedarik edilebileceğinden bahsediliyor. Bu telefonun Galaxy A7 (2106) modeli olabileceği gelen haberler arasında. Kontratlı olarak GSM operatöründen ve yurt dışından alınan cihazlar hakkında da bilgi veren Samsung Electronics Türkiye’nin açıklamasına buradan bakabilirsiniz.
Bakalım yeni Note 7′ lerde problemler olacak mı? Umarız ki artık Note 7 patlamalarından kimse zarar görmez ve bu sorun kısa sürede çözüme kavuşur.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir