Kapat
Mobil 0

PUBG Android ve iOS! Rules of Survival Oyna!

PlayerUnknown’s Battlegrounds‘ un benzeri mobil oyun çıktı! Rules of Survival Android ve iOS cihazlarda PUBG tadı veriyor! Daha önce sizlere PUBG‘ nin Çin‘ de mobil cihazlara kesin olarak getirileceğinin haberini vermiştik. Henüz tüm dünyada mobil cihazlara geliştirilip geliştirilmeyeceği kesin olmayan popüler oyunun adeta birebir benzeri çıktı. Rules of Survival oyunu hem Android hemde iOS cihazlarda oynanabilir durumda.

Rules of Survival oyunu inceleme

Oyunu sizler için deneyip, inceledik. PUBG’ ye fazlasıyla benzeyen oyunun en kötü özelliği Türkçe dil desteğinin olmaması. Yinede bu durum çok fazla sorun teşkil etmiyor. Genel olarak oynaması basit olan oyunun artı yönleri de olduğu gibi eksi yönleri de mevcut.

Rules of survival android

Öncelikli olarak bahsetmek gerekirse ana bir karakterimiz bulunuyor. Giriş kısmında karakterimizi görüyoruz. Market, Sıralama ve Arkadaş Listemiz gibi alanlara ilk ekrandan erişim sağlayabiliyoruz. Aynı zamanda nasıl bir oyun oynamak istediğimize dair seçeneklerde bizlere sunulmuş. Ranked yani dereceli oyun, özel oyun ve zombie modu ile üç farklı seçenekte mod bulunuyor. Bunların yanında da Solo yani herkesin tek olduğu yada, takım veya iki kişilik oyun seçenekleri sunulmuş. Bu seçenekler ile arkadaşlarınızla veya arkadaşınızla ortak oyun oynamanız mümkün. Farklı mod ve oyun seçenekleri sunan Rules of Survival bizden bu konuda geçer not alıyor.

Oyunun en güzel özelliklerinden biri ise anında oyun bulabilmesi. En fazla 10 saniye içerisinde 120 kişilik dev bir oyuna başlamak mümkün. Oyuna başladığımızda ilk olarak 30 saniye beklediğimiz bir alan bulunuyor. Daha sonra PUBG’ ye benzer olarak bir uçaktan bir dünyaya paraşütle atlıyoruz.

Pubg telefonda oyna

120 kişinin atlayış yaptığı büyük bir dünyaya sahip olan oyunda loot yani silah ve benzeri eşyaları bulmak çok zor değil. İki üç ev içerisine girdiğinizde hemen silah ve gerekli eşyaları bulabiliyorsunuz. Şuana kadar 5 6 silah çeşidi ile karşılaştık. Aynı zamanda silahlara dürbün, susturucu gibi ekstralarda takılabiliyor. Bunlarda oyunu daha gerçekçi ve PUBG’ ye daha benzer yapıyor.

Pubg apk indir

Oyunun en güzel kısımlardan biride çok fazla araç bulunması. Motordan, cabrio BMW’ ye, minibüslere kadar bir kaç araç çeşidi görmek mümkün. Bununla beraber çok fazla uğraşmadan bir araç bularak hızlı hareket edebiliyorsunuz. Oyunda kask, yelek, çanta gibi ekstra itemler de bulunuyor. Elma ve çubuk şeker bulup yerseniz canınız artıyor. Yani bandaj yerine bu lootlar kullanılmış.

Rules of survival indir

Oyunda yere yatma, çömelme ve zıplama olarak üç çeşit hareket bulunuyor. Bunların yanı sıra oyun gayet kolay oynanabiliyor. Adam öldürme, hareket etme gibi oyun yönetimleri başarılı bir şekilde sağlanabiliyor. Araç sürmesi de oldukça basit olan oyunda bizler herhangi bir sorun göremedik. Yine PUBG’ de ki gibi bazı alanlara bombalar yağıyor ve bir süre sonra alan daralıyor.

Rules of survival aslantek

Bizler oyunun mobil oyun olarak fazlasıyla başarılı olduğunu düşünüyoruz. Bilgisayarda PUBG oynayamayan, yeterli bilgisayarı olmayan veya PUBG’ nin optimizasyon sorunları ile baş edemeyen kullanıcılar Rules of Survival oyunu ile mobil telefonlarında PUBG‘ nin zevkini fazlasıyla tadabilir.

iOS İndir Android İndir

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir