Kapat
Oyun 0

Pokemon GO yine rekor kırdı..

Ne kadar eski fenomenliğini kaybetse de Pokemon GO son 60 günlük geliri ile yeni bir rekora imza attı.

Yayınlandığı 6 Temmuz tarihinden bu yana adeta çılgınlık haline gelen ve dünya çapında milyonlarca kişiye ulaşmayı başaran Pokemon Go, geride bıraktığımız temmuz ayının ortalarından itibaren önemli bir düşüş yaşamıştı. Öyle ki yaklaşık 15 milyon kullanıcısını kaybeden platform 30 milyon oyuncu seviyesine gerilemişti. Bu düşüş Niantic’ i etkilese de Pokemon GO’ nun rekor kırmasına engel olamadı.
Kullanıcı grubundaki bu düşüşe rağmen maddi açıdan önemli oranda kazanç elde eden Pokemon Go, açıklanan son verilere göre yeni bir rekora imza attı. App Annie’ nin araştırmasına göre ağustos ayında 350 milyon dolar gelir elde eden oyun, henüz yayınlanmasının üzerinden iki ay geçmeden 500 milyon dolar barajına en hızlı ulaşan oyun oldu. Bu artış ciddi anlamda büyük bir rekora imza attı.
pokemon-go-iki-ay-icerisinde-yeni-gelir-rekoru-kirdi86310_0
Yaklaşık 60 gün içerisinde rekor kıran Pokemon Go’ nun rakiplerinden Candy Crush Saga aynı geliri 200 günde, Puzzle & Dragons ve Clash of Clans ise 400 günde görebildi. Japonya’da McDonalds ve SoftBank gibi popüler markalarla ortaklığa giden yapımcı Niantic, 4 bine yakın mağazanın Pokestop’ a çevrilmesini sağlayarak gündemde kalmaya devam ediyor. 2017 yılına kadar 1 milyar dolar kazanç öngörülen oyunun Apple Watch gibi farklı cihazlara açılmasıyla kullanıcı etkileşimin artması düşünülüyor. Bunlar çok büyük rakamlar olmasının yanında Pokemon GO bakalım kullanıcıları tekrar kendisine yöneltmek için ne gibi geliştirmeler yapacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir