Kapat

Microsoft One Drive Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Microsoft One Drive son dönemin en çok kullanılan sanal yazı yazma uygulamalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede çok daha rahat ve etkili bir şekilde kişiler isteklerini dile getirebiliyor. Microsoft tarafından geliştirilen ve çevrimiçi bir dosya depolama ve paylaşma platformu olan Microsoft Onedrive, tarayıcıları dosya olarak gösteriyor ve her yerden erişim yapmayı sağlıyor.

Telefon, tablet vb. taşınabilir aygıtlardan doğrudan tarayıcı –masüstü modunda- kullanarak OneDrive’a bağlanabileceğiniz gibi Google Play/Play Store/iTunes ile OneDrive uygulamasını indirerek kullanabilirsiniz. Bu sayede çok daha etkili ve ayrıcalıklı bir çalışma üzerinde duruyor diyebiliriz. Kaliteyi ve beklentiyi kendine has bir dilde ön plana çıkaran bu yapı, tamamen dengeli ve uyumlu bir dilde çalışıyor.

OneDrive uygulaması taşınabilir aygıtlarda daha çok otomatik olarak kamera fotoğraflarının yedeklenmesini sağlamak için kullanılsa da diğer belge ve dosyaların manuel olarak paylaşılması veya yedeklenmesi amacıyla da kullanılmaktadır. Bu yüzden de farklı bir kullanım amacı ile birlikte dosya paylaşımı konusunda bir seçenek oluşturulmuş oluyor. Geleneksel çalışmalar, farklı aşamalar ve ihtiyaçlar adına organize edilen bütün çözümler için tek yapılması gereken şey kişisel fırsatları organize etmek olacaktır.

Halka açık olarak paylaşılan OneDrive dosyalarına erişim için üyelik gerekmemektedir. Bu sayede çok daha hızlı bir şekilde kullanım yapabiliyorsunuz. Kendinizle ilgili seçimleri ve beklentileri süreç bazında organize eden bu site için, sizler de kendinize dair hızlı bir ulaşıma dokunabilirsiniz. Hem amaçlar, hem de beklentiler adına organize edilen bütün çalışmaları sizler de kendinize göre kullanmak için zaman kaybetmeyin. Sitemiz sizin için daimi hızlı ve yenilikçi bir dilde çalışmalarını sürdürmektedir.

Servis, ücretsiz paketinde 5 GB’lik bir kişisel depolama alanı sunmaktadır. Bunu zaten kolaylıkla kullanabilir ve ücretsiz olarak basit işleriniz için rahatlıkla takip edebilirsiniz. OneDrive kullanıcıları için depolama alanı sınırı, Office 365 ücretli aboneleri için 1 TB, daha önce 15 GB boş alan ve fotoğraflarını OneDrive’a otomatik olarak yüklenecek şekilde ayarlayan telefon kullanıcıları için 15 GB daha eklendi.

Haliyle de kişilerin isteklerine dair de bir seçenek ve fırsat organize edilmeye başlandı. Bununla birlikte, ücretsiz OneDrive depolama alanı 31 Ocak 2016’da 15 GB’dan 5 GB’ye düşmüştür. Bu da tercihleri tamamen değiştiren bir durum oluşturmuştur. Bireysel kullanımlar ve farklı yaklaşımlar için sizler de kendinize göre bir seçenek ve farklı fırsatı takip edebiliyorsunuz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir