Kapat
Haberler 0

MARS’ a gidiyoruz.. Son tarih 2022!

SpaceX CEO’su Elon Musk, bugün saatlerinde yapılan 67. Uluslararası Uzay Yolculuğu Konferansı’nda Mars’taki kolonileşme, yerleşme planını açıkladı.

İnsanlığın doğasından gelen merak duygusu kendi dışındaki canlıları, gezegenleri ve yaşamları tanımaya çalışması artık insanlara yepyeni gezegenlerde hayat sürme şansının yeni bir yolunu açıyor.

Bu yolun açılmasında en fazla rol sahibi olan isimlerden biri olan Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO’su Elon Musk, bugün saatlerinde 67. Uluslararası Uzay Yolculuğu Konferansı‘nda yaptığı konuşmasında Mars’taki kolonileşme yani yerleşme planını açıkladı.

Tıpkı yeni bir telefon tanıtırmış gibi basit bir etkinlikle Elon Musk’ın yaptığı bu açıklamalar aslında dünya tarihi açısından çok büyük bir önem ve geleceği şekillendirecek düşünceler taşıyor.

Peki MARS’ a Nasıl Gidiyoruz?

Elon Musk’ın yaptığı açıklamalara göre insanoğlunun Mars’a olan yolculuğunda en önemli etkenlerden biri SpaceX’in BFR ve BFS araçları olacak. Bu araçlar saatte 100 bin kilometreyi aşkın hızla ilerleyerek aracın sıcaklığı 1650 santigrat derecenin üzerine çıkacak ve bu araç sayesinde insanlar başarılı bir şekilde Mars‘a iniş yapabilecek.

d34b7fcaf97ce87e002c640fd8211d482b9a2ddf

Ne kadar sürede kaç kişi gidebilecek?

Elon Musk’ın anlattıkları birçok kişiye gelecekte gerçekleşebilecek şeyler gibi gelse de artık vaktin geldiğini belirten Musk, yaptığı açıklamada 80 günde 100 kişiyi Mars’a gönderebileceklerini ve bunun için uygun altyapı üzerine çalışmalarını neredeyse tamamladıklarını belirtti. Bu durumun gerçek anlamda ciddi olduğunu ve bu düşüncenin, teorinin gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Mars’ın Dünya’dan 240.000 mil uzaklıkta olduğunu da ekleyen Musk, bu süre içerisinde Mars’a yolculuk yapan mürettebatın canının sıkılmaması için oyunlar, filmler ve yemek yenebilecek harika restoranların da bu araçlarda olacağının sözünü verdi. Yani hem ilginç, hem eğlenceli hemde insanlığın tarihine geçecek bir proje olacak.

8fc4dc64b7bbd42a0097361acfebbabde73aebb6

Bu proje ne zaman olacak? Ne zaman gidilecek?

Bir an önce insanların harekete geçerek Mars’ta bir düzen yaratması gerektiğini ve bu evrenden faydalanmamız gerektiğini söyleyen Elon Musk, bu çılgın Mars’ta kolonileşme planını hayata geçirmek için 2022 yılını gösteriyor.

2022 itibariyle belli kapasitede yolcuyu Mars’a taşıyacak SpaceX şirketi; bu gezegende bir yaşam standartının yaratılmasına öncülük edecek.

Planlanan bu olay gerçekleşirse çok başarılı sonuçlar elde edebilir, çok farklı boyutlara taşıyabiliriz. İnsanlık için çok önemli olan bu projenin detaylarını sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir