Kapat
Mobil 0

iPhone 7 rakiplerini ezdi geçti..

Yayınlanan Benchmark testi sonucunda, iPhone 7′ lerin özellikle tekli çekirdek testinde rakiplerini neredeyse ikiye katladı.

Bu yıl Samsung‘ la Apple arasındaki rekabet çok farklı bir hal almaya başladı. Apple’ ın son zamanlarda ki düşüşünü hepimiz biliyoruz. Ama Apple iPhone 7′ nin çıkması ve Samsung’ un Note 7 faciasından sonra adeta altın senesini yaşıyor. Jet Black yani Simsiyah versiyonlarının stoklarının şimdiden tükendiği haberleri gelen iPhone 7′ ler, hız anlamında da rakiplerinden oldukça ileri seviyede olduğunu kanıtladı.

Açıklanan Benchmark testinde görüldüğü üzere iPhone 7 ve 7 Plus, özellikle tekli çekirdek testinde tüm rakiplerini ikiye katlamış durumda. 3450 puan alan iPhone 7′ ler, en yakın rakibi Galaxy S7’ye 1600 puandan fazla fark attı. Sıralamanın geri kalan kısmını Galaxy Note 7, Galaxy S7 Edge, Huawei P9 ve OnePlus 3 oluşturuyor. Keza çoklu çekirdek testinde de liderlik iPhone 7′ lere ait fakat aradaki fark tekli de olduğu gibi değil. Yinede görüldüğü üzere Apple bu sene çok başarılı bir başlangıç yaptı. İOS 10 ve yeni AirPods’ larla elini güçlendiren Apple’ ın bu yükselişi bakalım ne kadar devam edecek.

a75eabd227ecc5fbc17a8309626154d38df33c17

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir