Kapat
iOS 15.0.2 Yayınlandı: Güncelleme Neler Sunuyor?
Haberler 0

iOS 15.0.2 Yayınlandı: Güncelleme Neler Sunuyor?

Kısa bir süre önce yayınlanan iOS 15.0 güncellemesinin üzerine yama niteliğinde iOS 15.0.2 yayınlandı! iOS 15.0.2 ile birlikte bazı hataların giderilmesi hedefleniyor.

Apple’ın yaptığı Eylül ayındaki etkinlik ile iOS 15 indirmeye açılmıştı. Yakın bir zamanda 15.0.1 güncellemesi yayınlanmış olsa da sorunlar tam olarak düzeltilememişti. Bunun üzerine yayınlanan 15.0.2 ile sorunların çoğu düzeltilmiş hale geldi. Eğer sizde bir iOS 15 sürümlü bir telefon kullanıyorsanız iOS 15.0.2 güncellemesini telefonunuza kurarak sorunların giderildiği daha iyi bir deneyim yaşayabilirsiniz.

iOS 15.0.2 Yayınlandı: Güncelleme Neler Sunuyor?

En son çıkan iOS sürümü olan iOS 15, iPhone 7 dahil olmak üzere ondan sonra çıkan tüm telefonlar için yayınlanmış durumda. Eğer cihazınız iOS 15’i destekliyorsa bu sürümü de destekliyor olacaktır. Sürüm numarasından da anlaşıldığı üzere iOS 15.0.2 birkaç hata düzeltmesini içeren yama niteliğinde bir güncelleme. Yapılan düzeltmeler ise şu şekilde:

  • Mesajlar’dan arşivinize kaydettiğiniz fotoğrafların ilişkili konu gurubunun mesajajlar silindikten sonra silinmesi.
  • MagSafe özelliğine sahip olan iPhone Deri Cüzdan’ın Bul’a bağlanırken hata yaşanması.
  • AirTag’in Nesneleri Bul kısmında gözükmemesi.
  • CarPlay’in ses uygulamalarını desteklememsi ve müzik çalarken bağlantıda kopukluklar yaşanması.
  • iPhone 13 modellerinde Finder’ı veya iTunes’u kullanarak yapılan aygıt yüklemesinin ve yapılan güncellemelerin başarısız olması.

Güncellemenin içeri oldukça az olduğu için cihazınızın performansında herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Bazı hataların giderilmesiyle daha iyi bir deneyim sunan güncellemeyi telefonunuza kurmanızı öneririz.

iOS 15.0.2 güncellemesinin içeri bu kadardı eğer faydalı bulduysanız yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayınız.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir