Kapat
Google, aşırıcılık içeren YouTube videoları için yeni önlemler alıyor
İnternet 0

Google, aşırıcılık içeren YouTube videoları için yeni önlemler alıyor

 

Google kadar paylaşılan bilgilere tarafından şirket, aşırıcılık fikirlerinin yayılmasının önlemek için YouTube videolarını yeni önlemler çerçevesinde denetleme edecek. Google’ın baş danışmanı Şehir Walker, senelerdir bu gibi içeriklerin kendilerine sorun yarattığını ve içeriklerle ilgilenmeleri gerektiğini dile getirdi.
 
Ayrıca Bkz.Avrupa Birliği’nden mesajlaşma uygulamalarına yeni düzenleme 

Yeni önlemler ile YouTube’da 4 şey değişecek. İşte o önlemler:

  • Makine öğrenimi, içerikleri kategorilendirmek için kullanılacak ve videoların kategorilendirilmesi baştan sona incelenmesi (ve gerekli görüldüğü takdirde silinmesi) daha basit gerçekleştirilebilecek.
  • YouTube’un “Trusted Flagger” isimli programının kapsamı büyütülecek. Devletlerden bağımsız olan 63 karakter ekibe 50 birey daha eklenecek ve ekip Google kadar fonlanacak.
  • Tam olarak kuralları ihlal etmeyen videolara karşısında da önlemler alınacak. Örneğin, kışkırtıcı unsurlar içeren bir video siteden kaldırılmayacak fakat bu nesil videolar açılmadan önce izleyiciler bir uyarıyla karşılacaklar ve videolara yorum ya da alkış alamayacaklar. Keza  videoyu yükleyen kişi de videodan para kazanamayacak.
  • Aşırıcılık videolarını izleyen kişilerin fikirlerinin değişmesi amaçlanacak. Aşırıcılık videolarını izleyen kişilere fikirlerini değiştirmelerini sağlayacak reklamlar, videolar ve diğer içerikler bildiren bir sistem geliştirilecek.

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir