Kapat
En İyi TV Box Modelleri 2022
Ürün İnceleme 0

En İyi TV Box Modelleri 2022

Eski televizyonunuzu son teknoloji ile buluşturacak ve YouTube, Netflix gibi platformları akıcı şekilde çalıştıracak en iyi TV box modelleri listemizde!

Akıllı televizyonlar yaygın bir şekilde tercih edilse de hala evinde eski nesil, klasik televizyon bulunan pek çok kişi var. Uygun maliyetlerle televizyonlarını akıllı hale getirmek, uydu yayınlarına bağlı kalmamak, mevcut akıllı televizyonunu daha gelişmiş özelliklerle donatmak isteyen kullanıcıların ilk olarak TV box tercih ediyor. TV Box satın almak isteyen kişilerin tercih edebileceği birbirinden farklı pek çok model bulunuyor. Eğer siz de bu kişilerden birisiyseniz en iyi TV box modelleri listemiz tam size göre!

En İyi TV Box Modelleri 2022

Xiaomi Mi Box S 4K

Listemizin ilk sırasında TV box denildiğinde ilk akla gelen modellerden bir tanesi olan Mi Box S 4K modeli yer alıyor. Çinli teknoloji devi Xiaomi’nin bir ürünü olan Mi Box S 4K, Mi Box modelinin güncellenmiş sürümü olarak karşımıza çıkıyor. Siyah renge sahip cihazın, son derece sade bir tasarıma sahip olduğunu ve oldukça şık göründüğünü söyleyelim.

Yüksek performans arayan kullanıcıların tercih listelerinde başı çeken Mi Box S 4K, ARM Cortex A53 işlemcisinden gücünü alıyor. ARM Mali 450 grafik biriminin yer aldığı cihazda, 2 GB DDR3 RAM ve 8 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Yüksek performans ve akıcı bir deneyim için tüm bu teknik özellikler büyük önem teşkil ediyor. Android 8.1 ile gelen cihazda YouTube, Netflix gibi alışılagelmiş uygulamaların haricinde Play Store’dan indirebileceğini oyunlar ve uygulamaları çalıştırmak da mümkün.

Adından da anlaşılabileceği üzere 4K çözünürlüğe sahip Mi Box S 4K modelimizin 3840x2160p azami çözünürlüğü bulunuyor. 4K’ya kadar çözünürlüklerde sorunsuz kullanabileceğiniz TV box’ın fiyatı ise 850 TL’den başlıyor.

Apple TV

iPhone ve Mac modelleriyle adını tarihe yazdırmayı başaran Apple, kalitesini TV box pazarında da göstermeye devam ediyor. Markanın ilk olarak Mart 2007 tarihinde tanıttığı ve 15 yıllık bir geçmişe sahip olan Apple TV, en iyi TV box modelleri arasında başı çekiyor. Xiaomi Mi Box S 4K modelinde olduğu gibi sade ve şık bir tasarıma sahip olan Apple TV, sunduğu özelliklerle de kullanıcıları memnun etmeyi başarıyor.

Apple’ın iPhone 12 ailesinde kullanmış olduğu A12 Bionic işlemcisine sahip Apple TV, Apple G11P MP4 grafik birimi ile birlikte geliyor. 32 GB ve 64 GB’den oluşan iki farklı depolama seçeneği arasında tercih yapmak ise sizin elinizde. Apple TV’nin markanın diğer ürünlerinden görmeye alışkın olduğumuz gibi tvOS adında kendine özel bir işletim sistemi bulunuyor. 4K çözünürlüğe sahip Apple TV, 60 FPS video oynatabiliyor.

Bonus: Xiaomi Mi TV Stick

Listemizin son sırasında ise yine Xiaomi’nin bir ürünü olan Mi TV Stick yer alıyor. Mi Box S 4K’nın kardeşi olan Mi TV Stick, yüksek performanstan ziyade uygun fiyatı ile ön plana çıkıyor. Mi Box S 4K almaya bütçesi yetmeyen, daha uygun çözümler arayanlara göz kırpıyor. 1080p Full HD çözünürlük sunan Mi TV Stick, kompakt yapısı sayesinde televizyonunuzun arkasına gizlenerek kendisini kamufle etmeyi başarıyor.

Avantajları olduğu gibi kompakt yapısının beraberinde getirdiği bazı dezavantajlar da yine bu cihazda bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise performans oluyor. Kompakt ve içerisinde fan bulunmayan yapısından dolayı Mi TV Stick, yüksek performans isteyen kişiler için pek uygun bir seçenek gibi görünmüyor. Bu kişilerin daha iyi deneyim için alternatiflere yönelmesinde fayda var.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir