Kapat
Realme Book Enhanced Edition Air Tanıtıldı!
Haberler 0

Realme Book Enhanced Edition Air Tanıtıldı!

Akıllı telefon dünyasından tanıdığımız Shenzhen merkezli teknoloji firması Realme, dizüstü bilgisayar modellerine bir yenisini daha ekledi. Realme Book Enhanced Edition Air tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı!

İlk olarak Oppo markası ile ortaya çıkan ve 4 yıl gibi kısa bir sürede akıllı telefon dünyasında adından sıkça söz ettirmeyi başaran Realme, bu başarısını dizüstü bilgisayarlar başta olmak üzere çeşitli teknoloji alanlarında da devam ettirmek istiyor. Markanın dizüstü bilgisayar pazarı için üretmiş olduğu en yeni modeli ise bu yazımızın da konusu olan Realme Book Enhanced Edition Air oluyor. İnce ve şık tasarımıyla taşınabilir yapıdaki cihaz MacBook modellerine benzerliğiyleyse dikkat çekiyor.

Realme, dizüstü bilgisayar sektöründe henüz oldukça yeni bir isim olmasına rağmen hızlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Realme Book Enhanced Edition Air, markanın üçüncü dizüstü bilgisayar modeli olarak karşımıza çıkıyor. Çinli akıllı telefon üreticisi, mobil pazardaki başarısını burada da devam ettirmeyi başarırsa dizüstü bilgisayar kıyaslamalarına Realme’nin de girmesi son derece mümkün. Peki, markanın yeni modeli neler sunuyor?

Realme Book Enhanced Edition Air Tanıtıldı!

Realme Book Enhanced Edition Air, 14 inç büyüklüğünde ve 2160×1440 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekran ile birlikte geliyor. 3:2 en boy oranına sahip ekranın kenarlarında ise plastik çerçeveler yer alıyor. İnce çerçeveler gözünüzü rahatsız etmezken, çalışma esnasında ekrana iyi bir şekilde odaklanmanıza da yardımcı oluyor. Ekranın hemen üst tarafında ise 720p çözünürlüğünde video konferans gibi amaçlarla kullanabileceğiniz bir kamera bulunuyor.

Intel ve Realme iş birliğiyle hazırlanan cihazın işlemci tarafında Intel Core i5-11320H modeli tercih edilmiş. 16 GB LPDDR4X RAM ile desteklenen cihaz, boyutlarına kıyasla güçlü bir performans sunması bekleniyor. 512 GB NVMe SSD depolama biriminin yer aldığı dizüstü bilgisayar modelinde pek çok günlük kullanıcının depolama alanı sorunu çekmeyeceğini söylemek mümkün.

Dizüstü bilgisayarlar için son derece önemli bir konu olan batarya ve kullanım süresi noktasında Realme, 54Wh’lik pili ile tam dolu şarjda 12 saatlik karma kullanım süresi vadediyor. 65W hızlı şarjı destekleyen dizüstü bilgisayarda aynı zamanda 30W Dart şarj cihazlarını da kullanma imkânı da bulunuyor.

Realme Book Enhanced Edition Air, üç aşamalı klavye aydınlatması, Thunderbolt 4 konektörü, 3,5 mm kulaklık jakı, USB-C 3.2 Gen 2 ve USB-A Gen 1 bağlantı noktası ile birlikte geliyor. 1,39 kg ağırlığa ve 14,9 mm kalınlığa sahip dizüstü bilgisayar, özellikle taşınabilir bir model arayan ofis kullanıcılarına göz kırpıyor. Yeşil ve gri olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile satın alabileceğiniz Book Enhanced Edition Air’in fiyatı ise 740 dolar. Satışlar 21 Ocak’ta başlıyor.

Peki siz Realme’nin yeni dizüstü bilgisayar modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir