Kapat
Haberler 0

ABD Süper Asker Deneylerini Tamamladı!

ABD Süper Asker Deneylerini Tamamladı! Yakında Süper Askerler Üretilebilir.

Amerika Birleşik Devletleri süper asker üretmek için insan beyninin farkı yönlerine verilen elektroşok deneyinde başarılı oldu.

ABD Hava Kuvvetleri, askerlerin zihinsel becerilerini geliştirmek için bazılarının beyinlerine elektroşok uygulanan bir deney gerçekleştirdi. Frontiers in Human Neuroscience dergisinde yayınlanan çalışmanın sonuçlarına göre yaşları 31,1 olan 20 katılımcıdan, bilgisayar ekranında hareketli bir şekilde bulunan halkanın içindeki artı şeklindeki göstergeyi kontrol etmeleri ve aynı zamanda ekranda üç farklı görevi takip edip bunlara karşılık vermeleri istendi.

Deneye katılan 10 askerin beyinlerine, NASA tarafından geliştirilen iki miliamperlik elektrik akımı verildi ve kontrol grubunda bulunanların beyinleri, testin ilk aşamasında 30 saniyelik akıma tutuldu. Korteksin belli bölgelerine sürekli olarak akım verilen katılımcılar, testin ilk 4 dakikasında diğer gruptakilere oranla çok daha iyi performans göstermeye başladılar.

Deneyin drone operatörleri, hava mürettebatı ve diğer zorlu koşullarda görev yapan askerlerin performanslarını arttıracak çalışmalara öncülük edeceği belirtildi.

Ne kadar bu gibi düşünceler söylense de bilim kurgu filmlerinden gördüğümüz üzere süper güçlü askerler yolda diyebiliriz. Bu deneylerin sadece insan zihnini geliştirmesinden çok insanüstü özellikler kazandıracağı düşüncesindeyiz. Şimdilik bu dünyaya duyurulmuş bir deney olsa da bundan farklı nice süper güçlü askerlerin üretilmeye çalışıldığını düşünüyoruz. Umarız ki bu deneyler ve sonuçlar felaketlere yol açmaz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir