Kapat
Xiaomi GF Joint Tanıtıldı Çin'liler Kredi Kartı da Yaptı!
Haberler 0

Xiaomi GF Joint Tanıtıldı Çin’liler Kredi Kartı da Yaptı!

Akıllı telefonlarıyla tanınan Çin’li teknoloji devi Xiaomi, bugüne kadar olduğu gibi farklı sektörlerde de kendisini göstermeye devam ediyor. Apple Card’ın ardından Çin’li şirketin yaptığı hamlenin arkasında ise UnionPay ve GF Credit Card ortaklığı bulunuyor. Xiaomi’nin yaptığı iş birliği sonucunda hayata geçirilen Xiaomi GF Joint kredi kartı sunduğu avantajlar ile ses getirecek gibi görünüyor.

Blockchain altyapısını kullanan kripto paraların öne çıktığı günümüz dünyasında kartlar da hala güncelliğini korumaya devam ediyor. Apple ve Xiaomi gibi büyük şirketlerin girişimleri ile evrimleşen kredi kartlarının bugün bakıldığında çok farklı bir hal aldığı görülebiliyor. Genellikle NFC adı verilen kablosuz bağlantı teknolojisi ile senkronize çalışan ve temassız ödemeyi destekleyen yeni kartlar oldukça dikkat çekiyor.

Daha önce kullandığımız kartların aksine çok daha modern bir tasarıma ve yenilenmiş malzeme kalitesine sahip yeni kartlar yeni dünyanın şartlarına uygun olarak tasarlanıyor. Bu konuda yapılan en büyük geliştirmeler ise temassız ödeme noktasında gerçekleştiriliyor. Akıllı telefonlarımıza kadar giren temassız ödeme yönetiminin hayata geçirilmesi ile birlikte ödeme sistemleri konusunda da büyük geliştirmeler bizleri bekliyor. Yenilikçi kullanıcılar POS makinesinin kredi kartını okumasını ve ardından şifre girmesi sürecini ortadan kaldıran temassız ödeme yöntemini kullanmayı tercih ediyor.

Xiaomi GF Joint Tanıtıldı! İşte Xiaomi’nin Apple Card Alternatifi Yeni Kartı

Yeni kartları dünya genelinde en iyi duyuran şirket ise birçok kişinin de tahmin edebileceği üzere Amerika’nın gözdesi Apple oluyor. Geçtiğimiz aylarda Apple Card adındaki yeni ön ödemeli kartını piyasaya sunan Apple, çeşitli geri ödeme kampanyaları ile bu ürününü desteklemeyi de ihmal etmiyor. Benzer bir kampanya hamlesi de yeni GF Joint ile Xiaomi’den geliyor. Çeşitli kampanyalar ile kullanıcıların kalbini fethetmeye çalışan marka, kullanıcıları bu kredi kartına yönlendirmek için elinden geleni yapıyor.

Xiaomi’nin sunduğu kampanyalardan en ilgi çekici olanları ise bir ay içerisinde 199 yuan değerinde alışveriş yapmanız halinde aynı bedelde bir Xiaomi ürününün hediye edilmesi oluyor. Bu da GF Joint’i tercih eden kişilerin kullanırken kazanacağı anlamına geliyor. Elbette fırsatlar bununla da sınırlı kalmıyor, şirket ilk üç ay içerisinde 99 yuan değerinde alışveriş yapan kullanıcılara 50 yuan değerinde Xiaomi indirim kuponu tanımlıyor. Bu da neredeyse %50 geri ödeme alabileceğiniz anlamına geliyor.

Günümüzde yatay kredi kartı tasarımlarının yerini dikey yapıdaki tasarımlara bıraktığı tasarım anlayışı Xiaomi’nin yeni kartında da bizleri karşılıyor. Apple Card’da benzer şekilde özel bir materyalden üretilen kartın üzerinde isminiz ise lazer ile yazılıyor. Bu karta sahip olmak isteyen kullanıcılar eğer zaten Xiaomi marka bir telefona sahipse yüklü olarak gelen Xiaomi Cüzdan uygulaması üzerinden başvuru yapabiliyor. Farklı marka cihaz kullanan kişiler ise uygulama marketinden Cüzdan uygulamasını indirerek başvuruda bulunabiliyor.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir