Kapat
One UI FPS Gösterme Nasıl Yapılır?
Android 0

One UI FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

Samsung telefonlarda FPS gösteresi nasıl açılır? One UI FPS gösterme nasıl yapılır? İşte cevabı!

Frames Per Second teriminin kısaltması olan FPS, saniyede gösterilen kare sayısını ifade etmektedir. FPS, oyunun akıcılığını belirlemekte etkili olan temel unsurlardan bir tanesidir. Oyun deneyiminizi doğrudan etkileyen FPS, oyuncular arasında oldukça önemlidir. Daha yüksek FPS değerine sahip oyuncular saniyede daha çok kare gördükleri için daha başarılı bir görsel deneyim elde ederler. Bu görsel deneyimin beraberinde getirdiği bir diğer avantaj ise PUBG, Call of Duty: Mobile gibi FPS oyunlarında rakibinize karşı elde ettiğiniz üstünlüktür.

One UI FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

Samsung akıllı telefonlar markanın kendi geliştirmiş olduğu One UI ara birimi ile gelmektedir. Güncel Samsung modellerinin tamamında Android işletim sistemi üzerine inşa edilen One UI ara birimi kullanılmaktadır. Oyuncular için son derece önemli olan FPS değerini takip etmek isteyenler için Samsung bu konuda oldukça kolay bir çözüm sunmaktadır.

  1. Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Telefon hakkında seçeneğine dokunun.
  3. Yazılım bilgileri seçeneğine dokunun.
  4. Şifre girme ekranı ya da Geliştirici modu etkinleştirildi mesajı gelene kadar yapım numarasının üzerine art arda dokunun.
  5. Ayarlar uygulamasının ana sayfasına dönün.
  6. Geliştirici seçeneklerine dokunun.
  7. Açılan sayfada GPUWatch seçeneğini aktif edin.
  8. İşte bu kadar!

Samsung telefonlarda FPS göstergesini etkinleştirme yollarından bir tanesi bu şekildedir. Tüm adımları eksiksiz uyguladığınız takdirde FPS göstergesi açılacaktır. Bu işlemi oyuna girmeden önce tekrar edebilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir