Kapat
HTC Amiral Gemisi Modelini Nisan'da Tanıtabilir!
Haberler 0

HTC Amiral Gemisi Modelini Nisan’da Tanıtabilir!

Bugünlerde unutulmaya yüz tutmuş bir dönemin popüler akıllı telefon üreticisi HTC amiral gemisi modelini Nisan’da tanıtabilir!

Yaklaşık on yıl önce dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri arasında yer alan HTC, uzun süredir akıllı telefon piyasasında pasif rol oynuyor. 2018’de bir bölümü Google’a satılan ve bu günden sonra operasyonlarını azaltan şirket zor dönemlerden geçiyor. Çoğu zaman zarar açıklayan HTC’nin piyasadan çekilme niyetiyse bulunmuyor. Unutulmaya yüz tutan akıllı telefon üreticisi, belirli pazarlarda uygun fiyatlı akıllı telefonlar satarak hayatına devam ediyor.

HTC Amiral Gemisi Modelini Nisan’da Tanıtabilir!

Bir süredir uygun fiyatlı akıllı telefonlar ile pazarda yer alan HTC’nin tanıtılan son amiral gemisi modeli için 2018’e gitmemiz gerekiyor. Dört yıldır yeni bir amiral gemisi yayınlamayan şirket bunu değiştirmek için Nisan’da yeni bir model tanıtmaya hazırlanıyor. Haber, HTC’nin Asya-Pasifik Bölgesi Başkan Yardımcısı Charles Huang’dan geliyor.

HTC’nin piyasaya sunduğu son amiral gemisi yaklaşık dört yıl önce tanıtılan Exodus 1 oluyor. Akıllı telefon 6 inç büyüklüğünde QHD çözünürlüğe sahip Super LCD6 adı verilen ekran ile geliyor. Gücünü Qualcomm Snapdragon 845 yonga setinden alan akıllı telefon 6 GB RAM ve 128 GB belleğe sahip. Dönemi itibariyle donanım anlamında herhangi bir eksiği bulunmayan cihaz sınıfına yaraşır özellikler sunuyor.

Tayvan’lı şirket bugünlerde zor bir dönem geçiriyor olsa da zamanın en popüler akıllı telefon üreticileri arasında yer alıyordu. Hem Android hem Windows Mobile işletim sistemine sahip ilk akıllı telefon üreticisi olan HTC, son zamanlarda odağını sanal gerçeklik aksesuarlarına kaydırmış durumda. Markanın yeni amiral gemisi modelinde de metaverse özelliklerini görmek mümkün. HTC, yeni akıllı telefonu ile arttırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik uygulamalarını kullanmak isteyen kullanıcıları hedeflemek istiyor olabilir.

HTC’nin önümüzdeki ay tanıtılması beklenen yeni amiral gemisi modeli hakkında henüz pek bir bilgi bulunmuyor. Markanın en azından akıllı telefon departmanında devam eden karamsar gidişatın bu modelle tersine dönüp dönemeyeceği ise merak konusu.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir