Kapat
MIUI Optimizasyonu Kapatma Nasıl Yapılır?
Android 0

MIUI Optimizasyonu Kapatma Nasıl Yapılır?

Xiaomi telefonunuzda yaşadığınız sorunlar MIUI optimizasyonu özelliğinden kaynaklanıyor olabilir! MIUI optimizasyonu kapatma nasıl yapılır? İşte cevabı!

“Çin’in Apple’ı“ olarak anılan Xiaomi, akıllı telefon dünyasının en önemli oyuncuları arasında yer alıyor. Geçmişte ortaya koymuş olduğu amiral gemisi modeller ile çok sevilen marka, zamanla büyüyerek piyasanın en büyüklerinden olmayı başardı. MIUI ile özdeşleşen şirket, arabirimi ile kimi zaman övgü kimi zaman ise şikâyet aldı. Uzun yıllardır geliştirilen Xiaomi MIUI arabirimi, hala çeşitli sorunlara ev sahipliği yapsa da oldukça seviliyor.

MIUI kullanıcılarının yakından tanıdığı MIUI optimizasyonu özelliği kimi zaman çeşitli sorunlara yol açabiliyor. Bu gibi durumlarda MIUI optimizasyonu özelliği kapatılmak istenebiliyor. Bu yazımızda MIUI ile başı dertte olan ve MIUI optimizasyonu özelliğini kapatmak isteyen kişilerin ne yapması gerektiğini adım adım açıklıyoruz!

MIUI Optimizasyonu Kapatma Nasıl Yapılır?

Xiaomi ve Redmi akıllı telefonlarda MIUI optimizasyonu özelliğini kapatmak için kullanıcılara opsiyon sunulmaktadır. Eğer MIUI optimizasyonu özelliğini kapatmak istiyorsanız rehberimizde anlatacağımız yöntemler ile bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz!

MIUI 12 ve Sonraki Sürümler için

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Telefon hakkında seçeneğine dokunun.
 3. MIUI Sürümü seçeneğinin üstüne art arda 7 defa dokunun. Artık bir geliştiricisiniz uyarısını gördüğünüzde bırakabilirsiniz.
 4. Ayarlar uygulamasının ana sayfasına geri dönün.
 5. Ek ayarlar seçeneğine ve ardından Geliştirici seçenekleri yazısına dokunun.
 6. Varsayılan değerlere sıfırla seçeneğine dokunun.
 7. MIUI optimizasyonu aç seçeneğini devre dışı bırakın.
 8. İşte bu kadar! Artık MIUI optimizasyonu kapatıldı.

MIUI 12 Öncesi ve Diğer Sürümler için

 1. Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Telefon hakkında seçeneğine dokunun.
 3. MIUI Sürümü seçeneğinin üstüne art arda 7 defa dokunun. Artık bir geliştiricisiniz uyarısını gördüğünüzde bırakabilirsiniz.
 4. Ek ayarlar seçeneğine ve ardından Geliştirici seçenekleri yazısına dokunun.
 5. İşletme modu seçeneğine dokunun. Burada karşınıza geliştirici seçenekleri çıkacaktır.
 6. MIUI optimizasyonu seçeneğini devre dışı bırakın.
 7. İşte bu kadar!

MIUI Optimizasyonu, Xiaomi tarafından geliştirilen ve telefonların performanslarını arttırmayı hedefleyen bir özelliktir. Pek çok işlevi birlikte getiren MIUI optimizasyonu kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi, yükleme süresini kısaltmayı, RAM belleğini yöneterek uygulamaların daha verimli çalışmasını, güç tüketimini azaltarak pil ömrünü uzatmayı sağlar.

Eğer MIUI optimizasyonu cihazınızda sorun oluşturmuyorsa açık durmasında fayda vardır. Ancak yine de dileyen kullanıcılar rehberimizden faydalanarak bu özelliği kapatabilirler. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir