Kapat
Magento Nedir? Magento Yazılımının Avantajları
İnternet 0

Magento Nedir? Magento Yazılımının Avantajları

Woocommerce ve Opencart’a en büyük rakiplerden olan e-ticaret yazılımı Magento nedir? İşte Magento hakkında bilmeniz gerekenler!

Yeni bir e-ticaret sitesi kurmak istiyorsunuz ancak hangi altyapıyı kuracağınıza karar veremediniz mi? Bir de Magento’yu inceleyin. 250 binden fazla kullanıcıya sahip Magento, PHP ile geliştirilmiş popüler bir e-ticaret yazılımıdır. B2B ve B2C satış yapabileceğiniz platform, Opencart ve Woocommerce’in en güçlü rakipleri arasında.

Magento Nedir?

Magento, ücretli ve açık kaynak olmak üzere iki sürümü bulunan ve 250 bini aşkın kişi tarafından kullanılan bir e-ticaret yazılımıdır. İlk olarak Mart 2008’de kullanıma sunulan Magento, PHP dili kullanılarak geliştirilmiştir ve Zend Framework kütüphanesini kullanmaktadır. Magento ile B2B ve B2C satış yapılabilmektedir. Teknoloji üzerine araştırmalar yapan Gartner tarafından en iyi e-ticaret altyapısı seçilen yazılım, ülkemizde de pek çok işletme tarafından kullanılmaktadır.

Magento’nun Avantajları

  • Açık kaynak kodlu sürümü geliştiriciler tarafından düzenlenmeye açıktır.
  • Ürün oluşturma ve düzenleme işlemleri kolay şekilde yapılabilmektedir.
  • SEO özellikleri gelişmiştir.
  • Eklenti desteği sayesinde pazarlama, muhasebe, analiz ve nakliye gibi konularda kolayca çözüm üretilebilmektedir.
  • 3. Parti yazılımlar ile entegre edilebilmektedir.

Peki sizin en iyi e-ticaret yazılımınız nedir? Woocommerce, Opencart ya da Magento gibi yazılımlar mı yoksa ikas, Shopify gibi hizmetleri mi tercih ediyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir