Kapat
iPhone 13 Pembe Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?
iOS 0

iPhone 13 Pembe Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

ABD’li akıllı telefon üreticisi Apple’ın en yeni akıllı telefon modellerinden bir tanesi iPhone 13 pembe ekran sorunu işe karşı karşıya! Peki, pembe ekran hatası nasıl çözülür?

ABD’li teknoloji devi Apple, dünyanın en büyük akıllı telefon markaları arasında yer alıyor. Her yıl tanıttığı iPhone modelleri ile akıllı telefon pazarının ilk sıralarında yerini alan marka, bu yıl da iPhone 13 modeli ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Apple’ın bir süre önce piyasaya sunmuş olduğu, pek çok kişi tarafından beğenilerek kullanılan iPhone 13 modelinde bazı kullanıcılar pembe ekran sorunundan şikâyet ediyor.

iPhone 13 Mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde görülen pembe ekran hatası akıllı telefonu kullanılmaz hale getiriyor. Rastgele bir zamanda oluşan bu hatayı gidermenin tek yolu ise telefonu yeniden başlatmak. Neyse ki bu hatayı gidermenin son derece basit bir yolu bulunuyor.

iPhone 13 Pembe Ekran Sorunu Nasıl Çözülür?

Kullanıcıların geribildirimlerini inceleyen Apple pembe ekran sorununun donanımsal değil yazılımsal bir sorundan kaynaklandığını belirtiyor. iPhone 13 cihazlarında pembe ekran hatası yaşayan kişilerin yapması gerekenler ise oldukça kolay. Sorunun çözümü için bir güncelleme yayınlayan şirket, akıllı telefonunuzu iOS 15.3 sürümüne yükseltmenizi ve uygulamaları güncellemenizi tavsiye ediyor.

İşletim sistemini güncelleyerek sonuç alamayan kullanıcıların deneyebileceği alternatif çözüm yolları da bulunuyor. Bunların başında pembe ekran aldığınız uygulamayı silip geri yüklemek ve telefonunuzu sıfırlamak geliyor. Hala sorun yaşamaya devam ediyorsanız Apple desteği de yine sizlere yardımcı olmak için bekliyor.

Kullanıcılar pembe ekran hatasının uygulamada gezinirken ya da telefonu şarj ettikten sonra yani rastgele zamanlarda meydana geldiğini belirtiyor. Peki siz bu hatayı hangi durumda aldınız?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir