Kapat
iOS 15.4 Yayınlandı: Face ID'ye Maske Güncellemesi!
Haberler 0

iOS 15.4 Yayınlandı: Face ID’ye Maske Güncellemesi!

iPhone ve iPad cihazlar için uzun zamandır test süreci devam eden iOS 15.4 yayınlandı. İşte o güncelleme ile gelen yenilikler!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden Apple, akıllı telefon ve tablet pazarının önemli markaları arasında yer alıyor. Şirket, iPhone modelleri ile akıllı telefon, iPad modelleriyleyse tablet pazarının önemli bölümünü elinde bulunduruyor. Akıllı telefon dünyasına yön veren iPhone modelleri, kendisine özgü iOS işletim sistemi ile tanınıyor. Uzun yıllar güncelleme almaya devam etmesi, optimizasyonu ve stabilitesiyle bilinen iOS, 15.4 sürümü ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. İşte iOS 15.4 özellikleri!

iOS 15.4 Yayınlandı: Face ID’ye Maske Güncellemesi!

Apple, iPhone ve iPad cihazlar için ayrı ayrı optimize edilmiş iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 adında iki farklı işletim sistemi sunuyor. Her iki işletim sistemi de yakın zamanlarda güncelleme alırken, iPadOS tabletler için optimize edilmiş, kullanışlılık özellikleri arttırılmış sürüm olarak karşımıza çıkıyor. Apple’ın akıllı telefonlar ve tabletler için yayınladığı son kararlı yazılım güncellemesi ise iOS 15.4 sürümü oluyor.

iOS 15.4, cihazlar arasında farklılık gösterebilse de 1,21 GB boyutunda bir güncelleme olarak karşımıza çıkıyor. Yeni güncelleme Face ID iyileştirmesi, 37 yeni emoji, evrensel kontrol, yeni Siri ses seçeneği, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max cihazlar için üçüncü parti uygulamalara 120 Hz ProMotion desteği gibi çeşitli özellikler sunuyor.

Yeni iOS sürümü ile sunulan Evrensel Kontrol özelliği birden fazla Mac ve iPad cihazı aynı klavye, fare gibi çevre birimleri ile kontrol etmeye yarıyor. Face ID tarafında yapılan iyileştirmeler ile yüz tanıma sistemi artık yüzünüzde maske takılıyken de sizi tanıyabiliyor. iOS 15.4’ün sunmuş olduğu son yenilik ise iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinde yaşanan Core Animation hatasının giderilmesi oluyor.

Yeni güncellemeyi indirmek isteyen Apple kullanıcıları iOS 15.4 ve iPadOS 15.4 sürümünü ayarlara giderek cihazlarına yükleyebilir. Peki siz bu güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle ve okurlarımızla yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir