Kapat
Bu Yıl Tanıtılacak iPhone 14 Hakkında İlk Bilgiler!
Haberler 0

Bu Yıl Tanıtılacak iPhone 14 Hakkında İlk Bilgiler!

Apple’ın bu yıl sonu tanıtmayı planladığı iPhone 14 hakkında ilk bilgiler ortaya çıkmaya başladı!

Apple, her yıl olduğu gibi bu yıl sonunda da yeni iPhone modelleri ile tüketicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Markanın her yıl düzenliği olarak gerçekleştirmiş olduğu etkinlik bir süredir pandemi koşulları sebebiyle çevrimiçi yayınlanıyor. Dünyanın dört bir tarafından heyecanla takip edilen tanıtım etkinliği büyük bir ilgiye de ev sahipliği yapıyor. Apple’ın bu yılki tanıtım etkinliğine hala uzun bir süre olsa da ilk bilgiler gelmeye, iddialar atılmaya ve konuşulmaya çoktan başlandı.

Bu Yıl Tanıtılacak iPhone 14 Hakkında İlk Bilgiler!

2022’nin sonbahar döneminde tanıtılması beklenen iPhone 14, her yıl olduğu gibi bu yıl da senenin en çok beklenen akıllı telefonlarından bir tanesi oluyor. Pek çok kişinin heyecanla beklediği iPhone 14 hakkında Apple ile ilgili sızıntılarıyla meşhur Ming-Chi Kuo’dan haber var! Ming-Chi Kuo’nun paylaştığı bilgilere göre iPhone 14 serisinde A16 Bionic yonga seti yalnızca iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde kullanılacak.

Apple’ın geliştirmiş olduğu A serisi yonga setleri bugün akıllı telefon pazarının en güçlü işlemcileri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Marka bugüne kadar tüm iPhone modellerinde pro ya da standart sürüm farketmeksizin aynı yonga setini kullanırken, tüketiciler hangi modeli tercih ederse etsin benzer bir performans satın alıyordu. Bu durum yeni iPhone modelleri ile değişecek gibi görünüyor. iPhone 14 ile iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modelleri arasında daha bariz farklar görmemiz mümkün.

Apple’ın yeni modelde hazırlandığı farklılaşma bununla da sınırlı değil. Marka, iPhone 14 ile iPhone 13 arasında daha fazla fark sunabilmek için yeni modelde 4 GB yerine 6 GB RAM kullanmayı planlıyor. Bellek teknolojisi noktasında da yeniliğe gidecek marka yeni akıllı telefonlarında LPDDR4X yerine LPDDR5 kullanacak. Küçük akıllı telefon sevenlerin beğenerek kullandığı iPhone 12 mini ve iPhone 13 mini modelleri iPhone 14 serisinde devam etmeyecek.

ABD’li teknoloji devi iPhone modellerinde her iki sürüm arasındaki ayrımı büyütmeye ne kadar devam edecek bilinmiyor, bunu zaman gösterecek. Standart sürümlerde bir nesil eski işlemcinin kullanılması can sıkıcı bir durum olsa da A15 Bionic hala en hızlı yonga setlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu durum yeni iPhone’ların tanıtıldığı yıl sonunda ne durumda olur bilinmez.

Peki, siz iPhone ile ilgili bu iddialar hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu yapılan doğru mu? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir