Kapat
Nike Metaverse İş İlanları Yayınladı!
Haberler 0

Nike Metaverse İş İlanları Yayınladı!

Nike Metaverse iş ilanları yayınladı! Dünyanın en büyük giyim markalarından Nike, günümüzün popüler teknolojilerinden Metaverse için yeni çalışanlar arıyor!

1964 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan ve 58 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Nike, günümüzün gözde teknolojilerinden Metaverse için iş ilanları yayınladı. Bu gelişmeyle beraber Adidas, Gap ve Crocs gibi popüler giyim markalarının dahil olduğu Metaverse yarışında Nike da resmen yerini aldı. Şirketin yayınladığı iş ilanları teknoloji basınında ilgiyle karşılandı.

Nike Metaverse İş İlanları Yayınladı!

Kripto paralar, Blockchain gibi yenilikçi konuların konuşulduğu son zamanlarda popüler bir diğer teknoloji ise şüphesiz Metaverse oluyor. Facebook’un önderlik ettiği Metaverse, kişilerin yanı sıra pek çok firmanın da dikkatini çekmeyi başarıyor. Geleceğe yatırım yapmak isteyen şirketlerin ilk tercihleri ise Blockchain teknolojisi, NFT ve Metaverse dünyası oluyor. Pek çok sektörde devam eden bu yarış, giyim sektöründe de kendisine yer buluyor.

Nike’ın en önemli rakiplerinden Adidas ve Gap, Crocs gibi markalar giyim sektöründe Metaverse için yarışan firmalar arasında başı çekiyor. Dünyaca ünlü giyim markası Nike da yarıştaki yerini almak için kolları sıvamış durumda. Şirketin geçtiğimiz hafta LinkedIn’de vermiş olduğu iş ilanları oldukça dikkat çekiyor. İlanlarda; Blockchain uzmanı, sanal malzeme tasarımcısı, kıdemli 3D oyun tasarımcısı, Metaverse mühendisi, inovasyon mühendisi ve inovasyon programı yöneticisi kişiler aranıyor.

LinkedIn’deki iş ilanları da göz önünde bulundurulduğu ABD’li giyim firması teknolojik gelişmeleri takip etmek ve rakiplerinden geri kalmamak istiyor gibi görünüyor. Markanın ilgili pozisyonlar için uygun kişileri bulduğunda ne gibi adımlar atacağını ise zaman gösterecek. Peki, siz Nike’ın yayınlamış olduğu iş ilanları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir