Kapat
Gündem 1

Yeni nesil mutfak ve mutfak robotlarına hazır mısınız?

Yeni nesil mutfak ve mutfak robotlarına hazır mısınız? Yemeklerimizi bile onlar yapacak..

Akıllı evler, akıllı telefonlar, insansız uçaklar ve elektrikli araçlar derken teknoloji gelişmeye ilerlemeye devam ediyor. Bu haberimizde size yeni nesil mutfak robotlarından bahsedeceğiz. Prototip olarak karşımıza çıkan robot, Moley ve Shadow Robot şirketleri tarafından üretildi. Aslında bakarsak sadece iki elden ibaret olan mutfak robotunun yaptıkları sizi çok şaşırtacak.

Sizin seçtiğiniz yemeği, sosuyla beraber yapan bu robot bunu size oldukça güzel bir şekilde sunup harika akşam yemekleri tatmanızı sağlıyor.

yemek-yapan-robotlar-mutfaklara-geliyorRobot, BBC’de yayınlanan Master Chef programında iyi bir başarı elde eden, Tim Anderson’a takılan 3D kameralar ile kaydedilen tarifleri uyguluyor.

Mutfakta kullanılan bu robotlar, yemeği yaparken her zaman aynı yöntemi kullanıyor. Anderson, bunun çoğu ev sahibine göre kolaylık olduğunu söylüyor. Oldukça başarılı görülen bu mutfak robotu temizliğini bile kendisi yapıyor.

2 yıl sonra satışa çıkarılması beklenen mutfak robotu şuan yaptıklarının daha fazlasını yaparak gelecek. İçinde kendine ait buzdolabı ve bulaşık makinesi ile gelecek olan robot, 2,000’den fazla yemek seçeneğine sahip olacak. Ürünün fiyatının 14.800 dolar olması bekleniyor. Buz dolabı ve bulaşık makinesinin olduğunu düşünürsek ve bizleri yemek derdinden kurtaracağını göz önüne aldığımız da fiyatına oldukça değecek gibi duruyor.

İşte yeni nesil mutfak robotu;

Video sadece Youtube üzerinden paylaşıma kapatıldığı için buradan izleyebilirsiniz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir