Kapat
Haberler 1

Fenerbahçe E-Spor Dalına Katıldığını Duyurdu..

Fenerbahçe E-Spor Dalına Katıldı! Beşiktaş’tan sonra sırada ki Dev Fenerbahçe!

Günümüzde yavaş yavaş adı geçmeye başlanan spor dallarından en yenisi e-spor dev kulüplerin ilgisini çekmeye başladı. Önce Beşiktaş’ ın Aces High adıyla kurulmuş takımı bünyesine almasıyla e-spora giriş yaptığını duymuştuk. Şimdi ise Türkiye‘ nin köklü ve başarılı kulüplerinden olan Fenerbahçe e-spor dalına “1907 Fenerbahçe” takım ismiyle katılacağını duyurdu.

Bu yeni spor dalının gelişmeye başlaması bizi ve tüm oyuncuları heyecanlandırmaya devam ediyor. Daha önce haberini de yaptığımız ilk kupamızı kaldırdığımız spor dalı CS:GO turnuvasında ülkemiz liderliği ve kupayı kaldırmış bu yeni spor dalında gururumuz olarak başarıya koşmuştu. Dilerseniz haberimize buradan göz atabilirsiniz.

E-spor un bu kadar yaygınlaşması ve hızla büyümesi ileride olimpiyat oyunlarına bile katılabileceğini gösteriyor. Böyle bir katılımın olması da biz oyuncuları oldukça heyecanlandırıyor. Zamanımız gençlerinin PC, Konsol ve Mobil olarak sürekli oyunlar içerisinde olduğunu düşünürsek hem Dünya‘ da hemde Türkiye‘ miz de bu spor dalına çok fazla ilgi duyulacağını düşünüyoruz.

İlk olarak dev kulüplerimiz popüler moba oyunlarından olan League of Legends Türkiye professiyonel liginde ter dökecek. Riot Games‘ in böyle bir lige, girişime imza atması oldukça tebrik edilesi olmuş. Fenerbahçe bu lig için şimdiden transfer çalışmalarına başlamış gözüküyor. Riot Games Türkiye e-Spor Direktörü Bora Koçyiğit ayrıca Fenerbahçe‘ yi bu dalda görmekten mutlu olduklarını, aynı zamanda yurt dışında da bu haberin çok konuşulacağını söyledi. E-Spor ile ilgili yeni haberler geldikçe paylaşmaya devam edeceğiz.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

“Fenerbahçe E-Spor Dalına Katıldığını Duyurdu..” üzerine 1 yorum

  1. Cem dedi ki:

    Beşiktaş’dan sonra fenerbahçe hı baktı bu işlerde para var 🙂 Milletimiz Takımlara da ilgi duyuyor fb bjk gs gibi 🙂 ne çakallar varya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir