Kapat
Oppo Reno 8 Lite Geliyor: Ama Bu Reno 7 Lite'ın Aynısı?
Haberler 0

Oppo Reno 8 Lite Geliyor: Ama Bu Reno 7 Lite’ın Aynısı?

Oppo’nun yeni akıllı telefonu Oppo Reno 8 Lite geliyor! Akıllı telefon Avrupa’da Reno 7 Lite’ın yeniden markalanmış bir sürümü olarak sunulacak. İşte bilmeniz gerekenler!

Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo, yeni akıllı telefonu Reno 8 Lite’ı kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Yeni akıllı telefonunu Avrupa’da tanıtacak şirket, yeni modelin özelliklerini Reno 7 Lite ile oldukça benzer tutacak. Bu bağlamda Reno 8 Lite’ı Oppo Reno 7 Lite’ın yeniden markalanmış bir sürümü olarak görmemiz mümkün. Peki, Oppo’nun yeni akıllı telefonu muhtemelen hangi özellikler ile gelecek gelin yakından bakalım!

Oppo Reno 8 Lite Geliyor: Ama Bu Reno 7 Lite’ın Aynısı?

Oppo Reno 8 Lite’ın yakın zaman içerisinde Avrupa’da tanıtılması bekleniyor. Akıllı telefonun 6,43 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğe sahip AMOLED ekran ile geleceği düşünülüyor. Ekranın hemen sol üstünde yer alan kameranın 16 MP çözünürlüğe sahip olacağı söyleniyor. Cihazın arka kameraları ile ilgili bir bilgi bulunmasa da Reno 7 Lite modelinde 64 MP, 2 MP ve 2 MP kameraların kullanıldığını belirtmekte fayda var. Yeni Reno modelinde de aynı kamera çözünürlüklerini görmemiz mümkün.

Muhtemel Teknik Özellikleri

  • Ekran: 6,43 inç boyutunda, Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 695 5G
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Depolama Alanı: 128 GB
  • Arka Kamera: 64 MP f/1.7 ana kamera + 2 MP f/2.4 makro kamera + 2 MP f/2.4 derinlik sensörü
  • Ön Kamera: 16 MP f/2.4
  • Batarya: 4500 mAh, 33W hızlı şarj

Reno 8 Lite’ın Qualcomm tarafından geliştirilen orta sınıf yonga seti Snapdragon 695 5G’den gücünü alması bekleniyor. Yonga setinin isminde yer alan 5G, akıllı telefonda geleceğin bağlantı teknolojisi 5G’nin destekleneceğine işaret ediyor. 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanı da yine telefonun önemli özellikleri arasında yer alıyor.

Yeni Reno modelinin 4500 mAh kapasiteye sahip batarya ile gelmesi bekleniyor. 33W hızlı şarjı destekleyen bu batarya ile 15 dakikada %31, 63 dakikada %100 şarj mümkün. Tersine şarj özelliği de yine Reno 7 Lite ve haliyle Reno 8 Lite’ın öne çıkan özellikleri arasında.

Reno 8 Lite’ın özellikleri netleştiğinde ve resmi tanıtımı yapıldığında tekrardan sizlerle bu haberi paylaşacağız. Bizi takipte kalmayı unutmayın!

Ceren {Ceren}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir