Kapat
Donanım 0

iPhone kullanıcılarına müjde! Garanti şartları esnekliyor!

iPhone kullanıcılarına müjde! Garanti şartları esniyor! Apple karar değiştirdi!

Günümüzde bütün firmalar gibi Apple cihazlarada kendi servisi dışında fiziksel bir işlem yapıldığında cihaz garanti kapsamı dışına çıkıyor. Ekran kırılması sorununda büyük problem yaşayan iPhone kulanıcıları Apple Store’ lar yerine daha uygun olan üçüncü parti teknik servislerde değişim yaptırıyor. Bu durum iPhone’ ların garanti kapsamı dışına çıkmasını sağlıyor.

Apple’ dan gelen değişiklik sonucu artık üçüncü parti servisler tarafından ekran değişimi yapılan iPhone’ lar garanti kapsamından çıkmayacak. Ekranını farklı servislerde değiştiren kullanıcılar Apple’ dan destek almaya devam edebilecek. Tabii ki bununda bir şartı var. Ekran değişimi sırasında cihazın kasasına hiç bir şekilde zarar verilmemesi gerekiyor. Verildiği takdirde cihaz garanti kapsamından çıkıyor. Bu durum birazda çalışanların insiyatifine bağlı olacak gibi duruyor.

Bu yeni uygulama tüm Apple Store’ lar için geçerli olsada ülkemizde herhangi bir değişiklik olup olmadığı konusunda şuanda elimizde bir bilgi yok. Detaylar hakkında bilgi aldığımız takdirde sizlerle paylaşacağız.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir