Kapat
Genel 0

WhatsApp’ a beklenen hikayeler özelliği geldi!

WhatsApp’ a beklenen hikayeler özelliği geldi! Çalmaya devam!

Facebook çalmaya devam ettiği Snapchat özelliklerine ara vermeden devam ediyor. Facebook, Facebook Messenger, Instagram olmak üzere sırayla getirdiği hikayeler yani anlık resim paylaşma özelliğini şimdide WhatsApp’ a getirdi. Gelen güncellemeyle birlikte artık WhatsApp’ ta 24 saat boyunca gözükebilecek anlık resimler veya GIF’ ler paylaşabileceğiz.

WhatsApp’ ın durum kısmına gelen özellik tasarım bakımından oldukça başarılı görünse de sonuç olarak Snapchat çakması diyebiliyoruz. Peki neden Snapchat bu duruma el atmıyor? Telif hakları ihlalinden neden Facebook’ a dava açmıyor?

Bunun nedeni ise büyük şirketler ile baş edilemeyeceği, bu durum malesef uzun süreler boyunca devam edecek gibi görünüyor. Aynı özelliği biraz değiştirip sunarak telif hakkını farklı bir şey gibi gösterip kullanan büyük şirketlere bu gibi durumlarda karşı koyulamıyor. Aynı malzemelerle farklı yemekler yapmak gibi tanımlayabiliriz.

Yine de bir çok kullanıcının Snapchat kullanmaktan vazgeçmeyeceğini bu gibi kopya durumların Snapchat kullanımına etki etmeyeceğini düşünüyoruz. Bakalım son durum ne olacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir