Kapat
uTorrent'e oyun mağazası eklendi
Oyun 0

uTorrent’e oyun mağazası eklendi

Popüler torrent indirme programı uTorrent‘e oyun mağazası eklendi. Game Store isimli mağaza kullanıcıların uTorrent üzerinden çoğu platformda oyun alabilmelerini sağlıyor. Bu gelişme kulağa hoş gelse de satın alınan oyunların uTorrent’in kendisi aracılığıyla indirilememesi hayal kırıklığı yaratmış durumda.
 

Keza Bkz.Microsoft, 1 Aralık’ta Windows App Studio’yu kapatacak

uTorrent, günlük onlarca milyon etkin kullanıcısıyla en çok kullanılan torrent istemcisi olmayı sürdürüyor. Program bu popülerliğine rağmen son yıllarda böylece de manâlı şansın dönmesi getirmedi. Ama sonunda UTorrent’in asıl şirketi BitTorrent Inc. sessizce en popüler yazılımına bir oyun mağazası ekledi.
 

Alternatif kazanç modeli

Torrent istemcisine entegre edilmiş yeni Game Store, PC, Mac ve Linux için bağımsız stüdyolar tarafından geliştirilmiş indie oyunlar sunuyor. UTorrent’e bir içerik mağazası eklemek büyük bir hücum gibi görünse de herhangi bir genel bildiri yapılmadan kullanıma sunuldu. BitTorrent’den hiçbir basın bülteni, blog yazısı değil. Hatta devlete ait Twitter hesabında bu konunun bahsi bile geçmedi.
 
uTorrent mağazasında bir oyun satın aldıktan sonra, satın alma işlemini etkinleştirmek ve indirmek için Steam platformuna yönlendiriliyorsunuz. Yani oyunu uTorrent üzerinden indirme gibi bir seçeneğiniz değil. Popüler torrent istemcisinin reklamlara ek olarak hayata geçirdiği alternatif gelir modelinin işe yarayıp yaramadığını ise vakit gösterecek.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir