Kapat
Marvel’dan sanal gerçeklik için özel oyun
Oyun 0

Marvel’dan sanal gerçeklik için özel oyun

Oyun sektörünün önde gelen isimlerinden Marvel, sanal hakikat için önemli adımlar atmaya başladı. Işyeri gelecek yıl en yoğun tecrübeyi sunacak sanal gerçeklik oyununun müjdesini verdi.

 

Birincil büyük proje

 

Marvel bir süredir sanal gerçeklik konusunda çalışmalar yapıyordu. Son olarak Gear VR için küçük çaplı bir demo hazırlanmıştı. Hemen ise birincil büyük proje olarak görülen Powers United VR adındaki oyun duyuruldu.

 

Oculus Rift ve Touch cihazları ile uyumlu olan oyun; Sly Cooper: Thieves in Time, God of War Collection gibi yapımlarda imzası olan Sanzaru göre geliştirilmiş. Oyunda Marvel evreninin süper kötülerinden oluşan Iblis Efendiler’e karşısında çaba veriyorsunuz. Kozmik küpü çalmaya çalışan kötüler evreni yarmak ve yönetime geçmek niyetinde.

 

Ayrıca Bkz.Japonya’da mobil oyun geliştirme maliyetleri yükseliyor

Captain Marvel, Rocket Raccoon ve Hulk gibi kahramanlarla küpü ele geçirmeye ve evrene tekrar rahat getirmeye çalışıyorsunuz. Kullanıcılar oyuna her girdiklerinde bambaşka bir boss dövüşünde kendilerini buluyorlar. Kahramanın yeteneklerine tarafından kullanıcılar da hareketlerini ayarlıyor.

 

Gelecek hafta San Diego Comic-Con 2017 etkinliğinde bir test standı kuracak olan Marvel, gelecek yılın birincil aylarında oyunu satışa sunmayı planlıyor.

 

 

 

 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir