Kapat
Steam’in VAC sistemi rekor tazeledi!
Oyun 0

Steam’in VAC sistemi rekor tazeledi!

Dijital yayma platformu Steam’in VAC anti hile sisteminin geçtiğimiz günlerde askıya aldığı hesap sayısı duyanları şoke etti. Gelişmeye niçin olarak yaz indirimlerinden faydalanan ve kurallara uygun olmayan davranışlar sergileyen oyuncuların indirimlerden faydalanmasının önlenmek istenmesi gösteriliyor.

Sayı 40 000’in üzerinde

 
Gelen haberlere tarafından geçtiğimiz 6 Temmuz Perşembe günü 30 000 hesap banlanmış. bununla beraber 4 972 oyuncu da oyuncu da oyun içi ihlaller sebebiyle benzer uygulamaya alt tutulmuş. Keza sistemin günde ortalama 3500 hesabı da askıya aldığı aktarılırken etkilenen toplam oyuncu sayısının 40 000’i aştığı belirtiliyor.
 
Keza Bkz.Intel’in Sky Lake Purley platformu yarın duyurulacak
Rakam geçtiğimiz yılki 15 227 şahsiyet rekorun epeyce üzerinde. Sayının bu değin yüksek olmasında daha önce hesabına ya da oyununa engelleme uygulanan kullanıcıların saptama edilmesi ve bu kişilerin indirimden yararlanarak açtıkları yeni hesaplarının kolaylıkla engellenmesi etkili olmuş.

Öte yana kullanıcıların oyun içi öğelerine erişimini kaybettiği ve Valve’nin sunucularına bağlanmasının engellendiği tatbik sonucunda toplamda 9 580$ değerindeki oyun içi eşyanın kaybedildiği rapor ediliyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir