Kapat
Oyuncu ekipmanları üreticisi Corsair satılıyor
Oyun 0

Oyuncu ekipmanları üreticisi Corsair satılıyor

 

 
Özellikle oyuncular için geliştirdiği bilgisayar donanımları ile adından söz ettiren Corsair’de kısa bir süre içinde yönetim değişikliği yaşanabilir. Reuters’ın kaynaklarına kadar özel sermaye şirketi EagleTree Capital, Corsair’i satın almak için en düşük 500 milyon doları gözden çıkardı. Satın almanın arkasındaki nedenin aralıksız büyüyen video oyun endüstrisi olduğu düşünülüyor. Endüstri; eSpor ve öteki online müsabakalarla birlikte aralıksız büyürken geçtiğimiz yıl ABD’deki oyuncular video oyunları ve oyun ekipmanları için 30.4 milyar dolarlık harcama yapmıştı.

 

Corsair’in de yüksek performanslı oyuncu ekipmanları ile bu endüstride yüksek potansiyelli bir şirket olması EagleTree’yi bu satın almaya yönlendirmiş durumda. Kaynaklara kadar satın alma bedeli az kalsın 525 milyon dolar olacak bu miktarın tümü EagleTree’nin cebinden çıkmayacak. ABD’nin manâlı yatırım kuruluşlarından Goldman Sachs, Macquarie Group, BNP Paribas satın almaya parasal yardım verecek ve ödenecek tüm miktarın az daha yüzde 40’ı EagleTree göre karşılanacak.

 

Rakibi de Finansal Başkalaşım İçinde 

Oyuncu donanımları dendiğinde Corsair’in şayet de en büyük rakibi olan Razer da video oyunları ve oyuncu donanımları pazarındaki yükselişe karşın bir hamle atmış ve halka talep talebinde bulunmuştu. Halka arz işlemlerini ekim ayına dek bitirmek isteyen Razer, halka arzla birlikte 5 milyar dolarlık değerlenmeye ulaşmayı hedefliyor.

 
Hem Bkz.Efsane online oyun RuneScape mobil platforma geliyor 
EagleTree bu satın almayla birlikte; yüksek performanslı oyuncu ekipmanları, USB flash sürücüler, oyun klavyeleri, fareler ve kulaklıklar üreten Corsair’in ve 2012 yılında Corsair tarafından satın alınan bilgisayar için oyun odaklı çevre birimleri üreten Raptor Gaming’in yönetimini üstlenecek.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir