Kapat
Bu da oldu: Silah tasarımlı SSD sürücü
Donanım 0

Bu da oldu: Silah tasarımlı SSD sürücü

 

 
Son dönemin popüler donanım akımlarından PCIe NVMe tabanlı SSD depolama sürücülerine Apacer’den PT920 Commando isimli yeni bir ürün ailesi katılıyor. Aslında adından da anlaşılabileceği üzere askeri detaylara sahip olan SSD’ler, tasarım olarak fazla öbür.
 
M4 ya da M16 sınıfı hücum tüfeği tasarımına sahip olan yeni SSD modelleri 240GB ve 480GB olmak üzere en azından şimdilik iki öbür kapasite seçeneği sunuyor. NAND yongaları ve baskılı devre kartını örten tabanca figürlü kaplama sadece tasarım yok aynı zamanda yoğun ağırlık aşağı sürücünün serin çalışması ve her koşulda yongaların korunmasını sağlıyor.
 
 
 
NVMe 1.2 protokolü üzerinde çalışan sürücülerin performans değerleri ise, kapasiteye tarafından çeşitlilik gösteriyor. 480GB’lık modelin art arda okuma ve yazma hızları 2500MB/sn ile 1300MB/sn arasında değişim gösterirken, 240GB’lık modelin aynı okuma hızına rağmen yazma hızı 860MB/sn olarak kesin. IOPS değerleri de sırasıyla 175K ve 160K.
 
 
 

ECC, NCQ ve TRIM gibi teknolojileri destekleyen sürücülerin, hangi kontrolcüyle çalıştığı ise az önce bilinmiyor. 3 takvim garanti ile çıkacak olan PT920 Commando SSD ailesinin fiyatı da şu aşamada açıklanmadı. Özellikle kasa modifikasyonundan hoşlanan ve bu alanda silah temalı çalışma yapan kullanıcıların ilgisini çekecektir diye düşünüyorum yeni ürünler için.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir