Kapat
Hacklenen flört sitesi kullanıcılarına tazminat ödeyecek
İnternet 0

Hacklenen flört sitesi kullanıcılarına tazminat ödeyecek

 

 
Bir zamanların ünlü flört sitesi Ashley Madison, 2015 yılında fazla önemli bir data ihlaline niçin olmuş ve büyük çoğunluğunun erkekler olduğu toplamda yaklaşık 37 milyon kişiye ait bilgiler ortaya çıkmıştı. Bu bilgi ihlalinin gerisinde abonelik tabanlı siteye değişik davalar açılmış ve Ashley Madison’ın sahibi Ruby Corp, iki yılı aşkın bir süredir bu dava süreçleriyle uğraşıyordu. Ruby Life şirketi eksik veri güvenliği uygulamaları nedeniyle verileri sızdırılan kişilere toplamda 11.2 milyon dolar tazminat ödemeyi kabul etti.

 

İntihara Varan Depresyon Süreci 

Şirkete açılan davada davacılar AshleyMadison.com’un güvenliği sağlamak için bazı adımlar attığının dürüst olmadığını ve sitenin üyeliğinden çıkmak isteyen/çıkan kişiler de dahil olmak üzere pek çok kişiye ait verilerin sızdırıldığını dile getirirken bilgileri ortaya çıkan insanların intihara varan ciddi bir depresyon sürecine girdiğinin altını çizildi. Ruby Corp ise bu iddiaları redderek bir kişiye ait verilerin sızdırılmasının o kişinin Ashley Madison’a üye olduğu anlamına gelmediğini ileri sürmüştü.

 

Keza Bkz.Kadınların AVM gezmesinden sıkılan erkeklere çözüm üretildi 

Eski adıyla Avid Life Medya olarak tanıdık Ruby Life, Nisan 2016’da şirketin yönetim ekibinin ayrılmasının gerisinde yeni bir kadro tarafından yönetiliyor. Şirket kullanıcıların bilgi ihlalinden etkilenme şiddetlerine göre azami 3500$’lık ödeme yapacak.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir