Kapat
Despacito tüm zamanların en çok dinlenen şarkısı
İnternet 0

Despacito tüm zamanların en çok dinlenen şarkısı

Ocak ayında çıkan Luis Fonsi’nin Despacito şarkısı dünyanın en çok dinleneni oldu. Universal Music göre yapılan açıklamaya tarafından Despacito şarkısı Spotify, Youtube vb. ağlardan 4.6 milyar kere dinlendi.
 
Şirket kadar yapılan yorumlama kadar Fonsi’nin Dady Yankee ile birlikte seslendirdiği şarkı, tüm zamanların internet üzerinden dinlenme rekorunu kırmayı başardı. Daha önce birinci sırada bulunan Justin Biber’ın Sorry şarkısı 4.38 milyar dinlenme ile ikinci sıraya yerleşti.
 

Hem Bkz.Snapchat, 10 saniyelik kayıt sınırını kaldırıyor

 

Porto Rikolu sanatkâr ABD Bilboard listelerinde 10 haftadır birinci sırada yer alıyor. İngiltere’de ise son 10 haftanın dokuzunda ilk sıradaydı. İngiltere listelerinde birincil defa yabancı dilde bir şarkı bu değin uzun zaman birinciliğini korudu.

 
Latin şarkıların dünya çapındaki takipçi sayısı gitgide artarak artıyor. Spotify’ın en fazla dinlenenler listelerine baktığımızda öteki latin şarkılardan J Balvin’den Mi Gente 7. sırada, Maluma’dan Felices Ios 4 şarkısı 22. sırada, Danny Ocean’dan Me Rehúso şarkısı 30. sırada yer alıyor.
 

YouTube’un En Çok İzleneni Olacak

Geçtiğimiz günlerde YouTube’un en çok dinlenen şarkısı el değiştirdi. Wiz Khalifa’nın See You Again şarkısı Gangnam Style’ın izlenme sayısını geçmeyi başardı. İki yıl önce yayınlanan See You Again şarkısı bugün 2 milyar 935 milyon izlenmeye ulaşırken, sadece 7 ay önce yayınlanan Luis Fonsi’nin Despacito şarkısı kısa sürede 2 milyar 662 milyon izlenmeye ulaştı. Yakın zamanda da YouTube’un en fazla izlenen videosu ünvanını elde etmesi muhtemel görünüyor.
 
 

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir