Kapat
Facebook, Twitter ve Snap gözünü 2018 Dünya Kupası'na dikti!
İnternet 0

Facebook, Twitter ve Snap gözünü 2018 Dünya Kupası’na dikti!

Dünyanın en büyük sosyal ağlarından üçü olan Facebook, Twitter ve Snap (Snapchat uygulamasının yaratıcısı), Rusya’da gerçekleşecek olan 2018 Dünya Kupası öncesinde kayda değer bir adım atmaya çalışıyorlar. Bloomberg’e göre bu dev şirketler, 2018 Dünya Kupasının içerik sahibi olan Fox’a milyonlarca dolar teklifte bulunarak turnuvanın görüntülerini yayın hakkına sahip olmak istiyorlar.

Dünyanın en çok izlenen futbol turnuvası olan FIFA Dünya Kupası, 2014 yılında 3 milyardan fazla kişi tarafından izlenmiş, Almanya ve Arjantin’in oynadığı final maçında 32.1 milyon tweet atılmıştı. Twitter rekoru olan bu istatistik turnuvanın sosyal ağ üzerindeki etkisini açıkça ortaya koymaya yetmişti. Buna ayrıca Facebook ve öteki sosyal mecralarda da turnuvanın etkisi harika bir şekilde hissedilmişti.>

Bildiğiniz üzere her geçen gün Facebook ve Twitter (Scope uygulaması ile) canlı yayın özelliklerini geliştirerek, 24 saate varan yayınlar yapabilecek gözü kara planlarla karşımıza çıkıyor. Görünen o ancak bu dev şirketler yatırımlarının meyvelerini 2018 Dünya Kupası ile olmak istiyorlar. 2018 Dünya Kupası’nın yayınlama hakları için 400 milyon dolar ödeyen Fox’un, bu turnuvayı tek bir şirkete lisanslamayıp, gelen tekliflerle daha fazla kazanç kapısı yaratıp yaratmayacağı hemen şimdi netlik kazanmış yok.

En kaliteli şekilde en ucuz twitter takipçi satın almak için burayı tıklayabilirsiniz!

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir