Kapat
Web sitenizi hackerlardan 4.5 petabyte'lık zip bombasıyla koruyun
İnternet 0

Web sitenizi hackerlardan 4.5 petabyte’lık zip bombasıyla koruyun

Bilgisayar korsanlarını durdurmanın en iyi yolu, web sitenizi ve sunucularınızı en yeni emniyet açıklarına aleyhinde kesintisiz güncellemekten geçiyor. Ama yayınlanan yamaları defalarca için bire bir şekilde takip etme şansınız olmayabilir. veya hackerlar hemen şimdi keşfedilmemiş emniyet açıklarını kullanarak da saldırabilirler.
 
Bağımsız güvenlik araştırmacısı Christian Haschek, bilhassa web sitesini fazla sayıda güvenlik açığı yer alan WordPress üzerine kuranlar için bilgisayar korsanlarını durduracak yeni bir zihin buldu.
 

Ayrıca Bkz.Facebook, Twitter ve Snap gözünü 2018 Dünya Kupası’na dikti!

Hackerlar savunmasız web sitelerini keşfetmek için genelde “web güvenlik açığı tarayıcılarını” kullanırlar. Bu tarayıcılar web sitenizi, yamanmamış popüler emniyet açıklarına karşısında tarayarak sızılabilecek  noktaları bulmaya çalışırlar. Peki sitenizin emniyet açıklarını kapatmak yerine bu tarayıcılara saldırmayı hiç düşündünüz mü?
 

Emniyet açıklarını yamamak yerine hackerlara tuzak kurun

Haschek, devasa bir .gzip dosyası oluşturup, kendi yazmış olduğu PHP scriptini web sitenize uygulamanız durumunda, emniyet açığı bulmaya programlanmış tarayıcıları “bombalayıp” çökertebileceğinizi söylüyor.
 
Bir başka kullanıcı kadar hazırlanan 42KB boyutundaki dosyayı buradan indirebilirsiniz oysa sakın açmayın. Huysuz takdirde reel dosya boyutu gerçekte 4.5 petabayt (4.5 milyon GB) olduğundan değişmez diskinizdeki alan şipşak tükenecektir.
 
Haschek senaryoyu test ettiğini ve yöntemin bilgisayar korsanlarını caydıracak şekilde Google Chrome, Edge, Internet Explorer 11, Nikto ve SQLMap’in çökmesini sağladığını söylüyor.

Şenol Dly {Dly Şenol}

Üniversite mezunu bir çok web sitesi ve Aslantek’ in kurucusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir